fbpx

Bootcamp
Business Intelligence

Najbliższe terminy:

- 12-13, 18-20 października 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie

- 06-07, 13-15 listopada 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie

- 13-15, 21-22 grudnia 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie


ZAPISZ SIĘ

Bootcamp Business Intelligence

Czas trwania:

40 godzin

Kameralne grupy (od kilku do kilkunastu osób)

Grupa:

od 1 971 PLN netto

Cena:

Zapewniamy

40h nauki pod okiem specjalistów

Pokaźną dawkę wiedzy narzędzi Power BI

Konsultacje online z trenerem po szkoleniu

Dodatkowo dostęp do materiałów online

Lunch oraz poczęstunek w cenie, w tym nieograniczona ilość kawy ;)

Samodzielne stanowisko komputerowe

O kursie

Czy marzysz o zdobyciu umiejętności, które pozwolą Ci pobierać, przekształcać, analizować i wizualizować dane w sposób profesjonalny? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o niezwykle cenne i bardzo poszukiwane na rynku pracy umiejętności z zakresu Business Intelligence? To szkolenie jest dla Ciebie!


W trakcie naszego intensywnego Bootcampu Business Intelligence nauczysz się wykorzystywać pełen wachlarz narzędzi i dodatków z serii Power w programie Microsoft Excel. Odkryj tajniki Power Query i Power Pivot, które pozwolą Ci zgłębić nieznane dotąd możliwości analizy danych! Zaskoczysz się, jak szybko i efektywnie możesz przekształcić dane w wartościowe informacje biznesowe.


Ale to nie wszystko! Poznasz również niesamowite możliwości narzędzia Power BI Desktop. Dzięki niemu opanujesz sztukę przetwarzania danych za pomocą Power Query, a także stworzysz rozbudowane, relacyjne modele danych i kreatywne miary z użyciem języka DAX. Twoje umiejętności w tworzeniu zaawansowanych, dynamicznych dashboardów analitycznych poszybują na wyżyny!

Bootcamp Excel Business Intelligence Bootcamp Excel Business Intelligence

Dla kogo jest kurs?

Bootcamp Excel Business Intelligence + Power BI Desktop

Jeśli jesteś już zaznajomiony/zaznajomiona z programem Excel na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym, to właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy to intensywne szkolenie! Nasz Bootcamp Excel Business Intelligence + Power BI Desktop jest stworzony z myślą o osobach, które pragną zdobyć lub wzmocnić swoją wiedzę z zakresu takich tematów jak Power Query, Power Pivot, język DAX oraz Power BI Desktop. Ale nie martw się, jeśli nie masz doświadczenia w analizie danych czy pracy z relacyjnymi bazami danych! Wystarczy, że sprawnie posługujesz się komputerem oraz znasz program Excel w stopniu co najmniej średnim - resztą zajmiemy się my. Nasz doświadczony zespół ekspertów przekaże Ci wiedzę w przystępny i zrozumiały sposób, tak abyś od razu mógł/mogła zastosować swoje nowe umiejętności w praktyce.

Kształcimy Specjalistów IT, których brakuje na rynku pracy

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie Business Intelligence, które rośnie każdego dnia. Po ukończeniu naszego kursu, nabędziesz nieocenione umiejętności, które są obecnie bardzo przydatne i poszukiwane na dynamicznym rynku pracy. Przygotujemy Cię do pracy z najnowszymi technologiami, aplikacjami oraz programami usprawniającymi działalność przedsiębiorstw. Nasz Bootcamp to klucz do przyszłościowego i dochodowego zawodu. Daj sobie szansę na rozwinięcie skrzydeł i wejdź w branżę, która dba o swoich pracowników. Bądź częścią dynamicznego środowiska, gdzie Twoje zaangażowanie w naukę zostanie docenione i nagrodzone satysfakcjonującymi wyzwaniami zawodowymi.

Nie zwlekaj! Zrób pierwszy krok w kierunku spełnienia swoich zawodowych marzeń. Dołącz do naszego Bootcampu Business Intelligence i przekształć swoją karierę już dziś!

Zarobki Analityka Business Intelligence?

Zarobki w branży IT to temat, który elektryzuje specjalistów ds. wynagrodzeń. Według powszechnego przekonania rynek umożliwia pracownikom stawianie wysokich żądań finansowych. Szczególną grupą są analitycy Business Intelligence, którzy z łatwością wpisują się do szybko rozwijającej się branży IT. W raporcie płacowym portalu wynagrodzenia.pl mediana wynagrodzenia całkowitego na tym stanowisku wynosi 9 060 PLN. Co drugi analityk otrzymuje pensję od 7 370 PLN do 11 330 PLN. Na zarobki powyżej 11 330 PLN może liczyć 25% najlepiej opłacanych analityków.

Nie zwlekaj! Zdobądź niezbędne umiejętności i wiedzę, aby w pełni wykorzystać swoje możliwości na rynku pracy. Daj sobie szansę na rozwój kariery i spełnienie zawodowe jako Analityk Business Intelligence.

*źródło: wynagrodzenia.pl

Czego Cię nauczymy?

Budowanie modeli danych

Łączenie ze sobą danych z różnych źródeł, takich jak pliki Excela, bazy danych SQL Server czy danych eksportowanych z oprogramowania SAP daje możliwość analizowania danych w sposób znacznie wygodniejszy niż wykorzystując samego tylko Excela. Podczas Bootcampu Business Intelligence nauczysz się tworzyć relacyjne modele danych z użyciem Power Pivota oraz Power BI Desktop.

Power Query

Power Query pozwala na importowanie danych z dowolnych źródeł: plików, folderów, relacyjnych baz danych (rozszerzając dostępne opcje np. o bazę danych MS SQL Server lub PostgreSQL), z zasobów sieciowych produktów Microsoftu – Azure, SharePoint, a także zasobów od Microsoft niezależnych jak np. Facebook czy Google Analytics. Dzięki Power Query Możesz zautomatyzować operacje związane z importem, przekształcaniem i oczyszczaniem danych.

Dashboardy analityczne

Microsoft oddaje w ręce użytkownika całą gamę funkcji usprawniających analizę dużych zbiorów danych. W trakcie szkolenia, na realnych przykładach, zobaczysz cały proces analizy danych. Od importowania, przekształcania i dostosowywania danych, przez wykonywanie obliczeń na danych w modelu z użyciem języka DAX, aż do utworzenia raportu w Power BI. Całość będzie zautomatyzowana, dynamiczna i interaktywna.

Język DAX i Język M

Pisząc i edytując zapytania w języku M możemy dokładnie określić skąd i w jaki sposób będą pobierane dane, co pozwala na większą precyzję i automatyzację importu. Język DAX z kolei to kolekcja funkcji, operatorów i stałych, których można użyć w formule lub wyrażeniu w celu obliczenia i zwrócenia analizowanych wartości. Co więcej, język DAX pozwala tworzyć obliczenia na podstawie danych znajdujących się już w modelu.

Czy sobie poradzę?

Jakie są wymagania?

Wystarczy znajomość programu Excel na poziomie średnio zaawansowanym. Nie musisz znać ani mieć doświadczenia w pracy z dodatkami Power (Power Pivot, Power Query itp.) czy programem Power BI Desktop. Szkolenie stanowi przekrój możliwości analizy danych biznesowych, idąc przez pobieranie i przekształcanie danych w Power Query, łączenie tabel relacjami i tworzenie obliczeń z użyciem języka DAX aż do wizualizacji danych przy pomocy Power BI.

Czy nauka jest trudna?

I tak i nie, ale jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz :) Nauka Excela i Business Intelligence to nauka logicznego myślenia. Wymaga dokładności i uczy cierpliwości. Nic nie przychodzi samo i od razu. Jednak satysfakcja z tego, że będziesz samodzielnie wykonywać obliczenia, automatyzować pracę i tworzyć raporty będzie ogromna. Przy tym poznasz najlepsze techniki analizy danych i Business Intelligence.

Nasi trenerzy to specjaliści w branży!

Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz tworzeniu oprogramowania. Są to praktycy – osoby na co dzień zajmujące się analizą danych. Ich doświadczenie i liczne przykłady z pracy zawodowej pozwalają w doskonały sposób dopasować program szkolenia i prowadzenie zajęć do aktualnych wymogów rynku pracy.

Po każdym szkoleniu otrzymujesz pakiet konsultacji z wykładowcą. W razie jakichkolwiek niejasności związanych z omawianym na szkoleniu programem masz możliwość kontaktu z trenerem w celu pomocy i rozwiązania wątpliwości.

Łukasz Grochowina

Certyfikowany trener Microsoft (MCT)

Doświadczony trener z zakresu szkoleń komputerowych. Pasjonat nauk i technik komputerowych. Specjalista z zakresu obsługi programów Business Intelligence, a w szczególności Microsoft Power BI, Microsoft Power Pivot, Microsoft Power Query, Microsoft Excel, Microsoft Access, Office 365, SQL, programowanie w VBA.Posiada certyfikaty:

- Microsoft Certified Trainer (MCT)

- Microsoft Office Specialist Expert (MOS Expert)

- Microsoft Office Excel Expert (MOS Excel Expert)

- Microsoft Office Specialist Access (MOS Access Specialist)

Karol Kulik

Certyfikowany Trener Microsoft (MCT)

Trener Expose z zakresu programów Microsoft Office na wszystkich poziomach zaawansowania (Microsoft Excel, Microsoft Access, Power Point, Power Pivot, Power Query). Przeprowadził ponad 1000 szkoleń z zakresu programu Excel, baz danych i analizy danych.Posiada certyfikaty:

- Microsoft Certified Trainer (MCT)

- Microsoft Office Specialist Expert (MOS Expert)

- Microsoft Office Excel Expert (MOS Excel Expert)

- Microsoft Office Specialist Access (MOS Access Specialist)

Jak przebiega kurs?

5 dni | 40 godzin zajęć

Szkolenie trwa 5 dni i realizowane jest w godz. 8-16 w tygodniu roboczym lub 9-17 w weekendy

Zajęcia pod okiem doświadczonego trenera - praktyka, na co dzień zajmującego się pracą w Excelu i Power BI. Podczas zajęć w każdej chwili możesz go zapytać i poprosić o pomoc. Na szkoleniu stawiamy na praktykę, minimum teorii. Nasze szkolenia to w 90% warsztaty.

Prowadzimy kurs w trybie weekendowym oraz w dni robocze.

 1. Edycja weekendowa to 3 x weekend (3 x sobota i 2 x niedziela),w godz. 9:00-17:00
 2. Edycja dzienna to 5 dni, zazwyczaj poniedziałek-piątek,w godz. 8:00-16:00

 1. 12-13, 18-20 października 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie
 2. 06-07, 13-15 listopada 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie
 3. 13-15, 21-22 grudnia 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie

Terminy bootcampów:

Gwarancja jakości

Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci jego koszty.

SPRAWDŹ

Program kursu

Power Query

1. Wstęp

 • Power Query
 • Interfejs użytkownika
 • Jak uzyskać dodatek Power Query
 • Pozostałe dodatki Power
 • Z pliku (m.in. Excel, .csv, .xml, pdf, tekstowe)
 • Z wielu plików jednocześnie
 • Z całego folderu
 • Z relacyjnej bazy danych (m.in. SQL Server, MS Access)
 • Z zasobów sieciowych (m.in. strony internetowe, Sharepoint, OneDrive)

2. Importowanie danych ze źródeł zewnętrznych

 • Filtrowanie danych
 • Sortowanie danych
 • Usuwanie oraz zachowywanie wierszy
 • Usuwanie oraz zachowywanie kolumn
 • Transpozycja tabel
 • Przekształcanie kolumn i wierszy
 • Przekształcanie tekstu (m.in. przycięcie, zamiana wielkości liter, dodawanie prefiksów i sufiksów, wyodrębnianie tekstu z zakresu, przed i po ogranicznikach itp.)
 • Przekształcanie dat (m.in. dzień tygodnia, wiek, początek i koniec miesiąca oraz roku, tydzień roku, nazwa dnia, nazwa miesiąca itp.)
 • Praca na liczbach (m.in. operacje standardowe, dzielenie bez reszty, modulo, zaokrąglanie itp.)•Grupowanie i agregowanie danych
 • Pivotowanie i odpivotowanie
 • Dzielenie kolumn
 • Scalanie kolumn
 • Wypełnianie pustych komórek w dół oraz w górę

3. Praca z danymi

5. Praca na zapytaniach

 • Widok edytora zaawansowanego
 • Składnia
 • Zmienne
 • Funkcje wbudowane
 • Funkcje użytkownika
 • Parametryzacja zapytań
 • Obsługa parametrów
 • Automatyzacja importu

7. Zapytania interaktywne

4. Dodawanie nowych kolumn

 • Tworzenie własnych kolumn niestandardowych
 • Tworzenie kolumny indeksu
 • Kolumny warunkowe
 • Kolumny z przykładów
 • Kolumny z innych zapytań
 • Tworzenie kolumn opartych o daty, liczby lub tekst
 • Łączenie zapytań
 • Scalanie zapytań
 • Rodzaje sprzężeń między zapytaniami
 • Scalanie rozmyte
 • Ustawienia ładowania danych
 • Duplikowanie i odwołania do zapytań

6. Język M (Power Query language)

Power Pivot i język DAX

1. Wstęp

 • O Power Pivot
 • Interfejs użytkownika
 • Jak uzyskać dodatek Power Pivot
 • Pozostałe dodatki Power
 • Import metodą “kopiuj-wklej”
 • Z pliku (Excel, .csv, .xml, tekstowe)
 • Z relacyjnej bazy danych
 • Dane importowane przy użyciu Power Query
 • Filtrowanie danych przy imporcie

2. Importowanie danych

4. Język DAX (Data Analysis Expressions)

 • Składnia
 • Funkcje matematyczne i statystyczne
 • Funkcje logiczne
 • Funkcje filtrów
 • Funkcje informacyjne
 • Funkcje hierarchiczne
 • Funkcje iteracyjne
 • Funkcje tekstowe
 • Funkcje daty i czasu
 • Funkcje analizy czasowej (Time Intelligence)
 • Funkcja Calculate
 • DAX jako język zapytań
 • Tworzenie kolumn obliczeniowych
 • Tworzenie pól obliczeniowych
 • Tworzenie KPI (Key Performance Indicators)
 • Tworzenie miar

5. Wykorzystywanie języka DAX

 • Tworzenie modelu danych i hierarchii
 • Sortowanie i filtrowanie
 • Typy i formaty danych
 • Zmiana nazw tabel i kolumn
 • Perspektywy

3. Zarządzanie danymi

 • Proces tworzenia i organizacji tabeli przestawnej
 • Różnice między Power Pivot, a Excelem
 • Tabele przestawne w oparciu o model danych
 • Fragmentatory i skale czasu

6. Tworzenie tabel przestawnych

Power Map

1. Wstęp

 • Wprowadzenie do dodatku Power Map
 • Interfejs dodatku
 • Podstawowe elementy konfiguracji wykresu
 • Sceny
 • Warstwy

2. Praca z dodatkiem Power Map

 • Filtrowanie danych
 • Praca z warstwami i scenami
 • Edycja elementów mapy
 • Wykresy kolumnowe grupowane, skumulowane
 • Wykresy bąbelkowe, konturowe i kartogramy
 • Umieszczanie na mapie elementów dodatkowych
 • Tworzenie map niestandardowych
 • Konfiguracja mapy wykresów
 • Obsługa dat i czasu
 • Eksportowanie przewodnika dodatku Power Map jako pliku wideo

Power BI

1. Wstęp do Power BI Desktop

 • Co to jest Business Intelligence i Power BI?
 • Analiza wielowymiarowa

3. Praca z Power BI Desktop

 • Operacje na danych z użyciem PowerQuery
 • Obsługa różnych źródeł danych
 • Przygotowanie danych do pracy
 • Obróbka danych
 • Modelowanie danych
 • Tworzenie raportów przy użyciu dostępnych typów wizualizacji
 • Efektywny proces przetwarzania, analizy i raportowania informacji
 • Formatowanie danych i raportu
 • Tworzenie Dashboardów
 • Tworzenie motywu raportu
 • Wizualizacje typu karta, karta z wieloma wierszami
 • Wizualizacja typu tabela i macierz
 • Wykresy kolumnowe, słupkowe, liniowe, kołowe, pierścieniowe
 • Wykresy kombinowane, seryjne
 • Wykres miernika
 • Wykresy na mapach
 • Mapa drzewa
 • Praca z plikami .pbix
 • Wprowadzenie do modelowania
 • Importowanie danych do modelu
 • Relacje między tabelami
 • Zarządzanie tabelami
 • Ukrywanie tabel i kolumn przed narzędziami klienta
 • Perspektywy
 • Właściwości pól w tabelach
 • Kardynalność
 • Kierunek filtrowanie krzyżowego
 • Normalizacja i denormalizacja
 • Wzorce modelowania

2. Tworzenie modeli danych

CENNIK

Nie czekaj, zapisz się już dziś. Liczba miejsc ograniczona

ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ

1 971 zł

2 190 zł

2 090 zł

Szkolenie stacjonarne

-10%

Szkolenie zdalne

netto

netto

Komfortowe warunki nauki

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem
 • Program naszych kursów jest dopasowany do potrzeb rynku pracy. Szkolimy specjalistów, których brakuje na rynku IT
 • Nasze biuro i sale szkoleniowe są nowoczesne i klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
 • Zapewniamy nowoczesny sprzęt komputerowy (nie musisz mieć własnego komputera)
 • Zapewniamy przerwy kawowe (kawa, herbata, woda, soki, ciastka) oraz lunch - bez dodatkowych opłat

Prowadzimy kursy na najwyższym poziomie, przychodząc do nas otrzymujesz jakość PREMIUM

Szkolenie Power BI online

Sprawdź również nasze szkolenie z Power BI w wersji online na naszej platformie: https://online.expose.pl/. Kurs online składa się z 6 modułów i 66 lekcji video. W ramach kursu otrzymujesz dostęp do platformy z nagraniami video, oraz plikami ćwiczeniowymi.

SPRAWDŹ

FAQ

Jak mogę zapisać się na kurs?

Zapisu możesz dokonać wypełniając poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy wszystkie szczegóły.

Wszystkich płatności dokonuje się najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem zajęć. Płatności można dokonać jednorazowo bądź w 3 ratach - cena pozostaje taka sama.

Jak dokonuje się płatności?

Na kursach stacjonarnych w naszym biurze zapewniamy sprzęt i niezbędne oprogramowanie. W przypadku szkolenia zdalnego wystarczy, że posiadasz komputer i Internet. Jeżeli nie masz oprogramowanie udostępnimy Ci je na czas trwania szkolenia.

Czy muszę mieć własny komputer i oprogramowanie?

Czy otrzymam certyfikat?

Każdy uczestnik, który ukończy nasz kurs otrzymuje specjalny certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Nasze kursy odbywają się w małych, kameralnych grupach. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu osób. Każdy uczestnik szkolenia pracuje na własnym stanowisku komputerowym.

Ile osób uczestniczy w kursie?

Podczas 8 godzin zajęć przewidziane są 2 przerwy po około 15 minut każda oraz dłuższa przerwa lunchowa (okoła 45 minut) Zapewniamy zimne i ciepłe napoje oraz słone i słodkie przekąski.

Czy są przerwy?

Czy są jakieś wymagania wstępne?

Wystarczy, że znasz program Excel w stopniu co najmniej średnio zaawansowanym. Nie musisz znać ani mieć doświadczenia z dodatkami Power. Wszystkiego Cię nauczymy.

ZAPISZ SIĘ

Nie wiesz, czy kurs jest dla Ciebie odpowiedni? Chcesz o coś dopytać? Pisz śmiało - odpowiemy na wszystkie pytania.

NIE CZEKAJ

Kontakt

Expose sp. z o.o.

ul. Skierniewicka 10a

01-230 Warszawa

Budynek Renaissance Tower

(22) 465 88 88

(22) 240 19 99

Sprawdź również:

ZOBACZ
 • stacjonarnie lub zdalnie
 • 40 godzin zajęć
 • Excel, Access, SQL

Bootcamp

Analityk danych

ZOBACZ
 • stacjonarnie lub zdalnie
 • 40 godzin zajęć
 • Excel, VBA
 • Certyfikat Microsoft

Bootcamp

Specjalista Excel

ZOBACZ
 • stacjonarnie lub zdalnie
 • 48 godzin zajęć
 • Język Python i analiza danych w Pythonie

Bootcamp Analiza danych w Pythonie

Katalog szkoleń

Sprawdź pełny katalog szkoleń. Znajdziesz w nim między innymi szkolenia z Grafiki DTP, Grafiki 3D, programów Adobe, Microsoft, Excel, Office, VBA, baz danych i SQL, Power BI, Business Intelligence, programowania, web developer, Python, Bootcampy oraz wiele innych.

SPRAWDŹ

Opinie

Uczestnik szkolenia

Pełen profesjonalizm trenera i ogromna wiedza. Praktyczne ćwiczenia, które po ukończeniu szkolenia od razu pozwalają wykorzystać nabyte umiejętności. Idealne tempo pracy. Przydatne materiały szkoleniowe. Super!

Rafał Szczawiński

Poznanie nowych i utrwalenie już znanych funkcji. Będę teraz mógł swobodniej i szybciej poruszać się po programie.

Monika Kaczmarska

Jako analityk i badacz uważam excel za podstawowe narzędzie pracy, to szkolenie pozwoliło mi poznać możliwości tego programu o których nie wiedziałam, bądź nie pamiętała sposobu użycia.

Marzena Chajec

Bardzo sympatycznie prowadzone szkolenie, czasem tylko trochę za szybko:), trener dostosowuje się do potrzeb kursantów.

Renata Kurek

Szkolenie uważam za bardzo przydatne, pozwoliło na poszerzenie mojej podstawowej wiedzy z tego programu, poznałam wiele funkcji, które mam nadzieje zapamiętam i wykorzystam w swojej pracy

Magda

Wiedza w 100% przyda mi się podczas pracy, zakres szkolenia został rozszerzony, dostosowany do potrzeb grupy.

Dagmara Kwiecińska

Podsumowanie wiedzy wcześniej zdobytej-nabycie nowych umiejętności; spojrzenie z innej perspektywy; różne możliwości rozwiązywania zagadnień

Robert Komorski

Zwiększenie wiedzy na temat możliwości pracy w programie

Sebastian

Bardzo mila fajna atmosfera. Dowiedziałem się wielu nowych i ciekawych umiejetności.

Monika Kruk

Szkolenie dotyczyło bardzo wielu zagadnień w ramach MS Excel - było to szkolenie kompleksowe. Dużo ćwiczeń umożliwiło zastosowanie poznanej wiedzy w praktyce.

Anonim

Mam nadzieję, że wiedza zdobyta na tym szkoleniu wspomoże mnie w szukaniu nowej pracy a nawet wzbogaci moją ofertę w dodatkowe atuty.

Anonim

Wiedza zdobyta na szkoleniu na pewno usprawni mają prace z Excelem na co dzień.

Mariusz Badaczewski

Szkolenie bardzo przydatne, nauczyłem się wiele ciekawych zastosowań programu EXCEL co będę wykorzystywał w codziennej pracy.

Karolina

Szczególnie podobał mi się sposób prowadzenia szkolenia, sympatyczny prowadzący. Wszystko było OK! Polecam wszystkim. Egzamin zdany na 94%.

Jakub Misiewicz

Jestem zadowolony, że dzięki szkoleniu miałem okazję zgłębić tajniki Excela. Ufam, że zdobyta wiedza będzie przydatna do pracy w domu oraz zawodowej.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zgoda