fbpx

Bootcamp
Specjalista MS Excel
z egzaminem Microsoft

- 11-12, 17-19 maja 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie [40h] - ostatnie wolne miejsce

- 12-13 oraz 21-23 czerwca 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie [40h]

- 24-25 czerwca, 08-09 oraz 15 lipca 2023 r. - tryb weekendowy, stacjonarnie lub zdalnie [40h]

- 04-05, 13-15 września 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie [40h]


ZAPISZ SIĘ

Najbliższe terminy:

Kurs Specjalista MS Excel z autoryzowanym egzaminem
MOS (Microsoft Office Specialist Excel)

Czas trwania:

40 godzin

Kameralne grupy (od kilku do kilkunastu osób)

Grupa:

od 1 701 PLN netto

Cena:

Zapewniamy

40h nauki pod okiem specjalistów

Pokaźną dawkę wiedzy Microsoft Excel oraz VBA

Konsultacje online z trenerem

Egzamin Microsoft Office Specialist Excel wliczony w cenę

Lunch oraz poczęstunek w cenie, w tym nieograniczona ilość kawy ;)

Samodzielne stanowisko komputerowe

Dla kogo jest kurs?

Kurs Specjalista MS Excel z autoryzowanym egzaminem Microsoft

Kurs jest przygotowany dla osób, które chcą dogłębnie poznać program Microsoft Excel oraz nauczyć się podstaw VBA (Visual Basic for Applications). Zdobyte na szkoleniu umiejętności pozwolą Ci w pełni korzystać z zalet tego programu do obłsugi arkuszy kalkulacyjnych. Kurs kończy się egzaminem Microsoft Office Specialist Excel, który rocznie zdaje ponad milion pracowników biurowych na całym świecie. Egzamin wliczony jest w cenę szkolenia.

Certyfikat Microsoft Office Specialist Excel

Pokaż, że masz umiejętności potrzebne do wykorzystania wszystkich możliwości programu Microsoft Office Excel, uzyskując certyfikat Microsoft Office Specialist – jeden z najbardziej rozpoznawalnych Certyfikatów dla pracowników biurowych na świecie. Rocznie zdawanych jest ponad milion egzaminów certyfikujących MOS na całym świecie. Egzamin MOS Excel przeprowadzany jest ostatniego dnia szkolenia i odbywa się na najnowszej wersji Excela (2019/O365) w języku Polskim.

Kurs Specjalista MS Excel z egzamin MOS

Czego Cię nauczymy?

Tabele i wykresy przestawne

Tabele przestawne są narzędziem programu Excel do szerokiego analizowania dużej ilości danych, przedstawiającym wynik w kompaktowej formie. Dane w tabeli przestawnej możemy przedstawiać na różne sposoby, w zależności od tego, jaki wybierzemy układ pól. Pozwala również na szybkie tworzenie i modyfikowanie opartych na danych z raportu wykresów przestawnych.

Funkcje i formuły

Funkcje to jedno z bardziej pożytecznych narzędzi Excela. Masz, na przykład, możliwość dynamicznego zwracania wartości z dopasowanych tabel, a funkcje daty i czasu pozwalają w sprawny sposób operować na datach. W praktyce wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad stosowania funkcji, aby Excel sam za nas podejmował decyzje. Przekonaj się, jak za pomocą kilku prostych funkcji przyspieszyć codziennie wykonywane czynności.

Funkcje wyszukiwania

WYSZUKAJ.PIONOWO, INDEKS, PODAJ.POZYCJĘ, PRZESUNIĘCIE to tylko niektóre funkcje Excela wchodząc w skład funkcji wyszukiwania i adresu. Na szkoleniu zobaczysz jak sprawnie wyszukiwać dane w tabelach, jak zagnieżdżać funkcje i dynamizować arkusze. Nauczysz się wielu sztuczek przyspieszających pracę, a trener prowadzący szkolenie nie pozostawi żadnego pytania bez odpowiedzi ;)

Visual Basic for Applications

Ten język programowania zaimplementowany w Microsoft Office służy do automatyzacji pracy z naszymi dokumentami. VBA nie obowiązuje co prawda na egzaminie, jednak umiejętności posługiwania się nim są bardzo użyteczne. Dzięki wiedzy pozyskanej na kursie nauczysz się tworzyć makra, deklarować zmienne oraz tworzyć własne funkcje.

O kursie

MS Excel to jeden z najpopularniejszych programów komputerowych wykorzystywanych w instytucjach i przedsiębiorstwach. Zdobyte na szkoleniu umiejętności umożliwią realizowanie praktycznie dowolnego zakresu obowiązków, co może wyraźnie poprawić jakość Twojej pracy. W ramach szkolenia Specjalista MS Excel oferujemy możliwość poznania programu Excel od elementów podstawowych, do tych wymagających najwyższego poziomu zaawansowania, tłumaczonych w sposób przystępny dla kursantów. Szkolenie kończy się autoryzowanym egzaminem Microsoft – MOS Excel (Microsoft Office Specialist Excel) Koszt egzaminu wliczony jest w cenę szkolenia.

Kurs Specjalista MS Excel z egzamin MOS Kurs Specjalista MS Excel z egzamin MOS

Czy sobie poradzę?

Jakie są wymagania?

Wystarczy podstawowa znajomość programu Excel. Ale nawet jeśli dawno nie używałaś/eś Excela to nic się nie martw. Na początku szkolenia jest krótka powtórka nieoczywistych podstaw, tak aby wyrównać poziom uczestników szkolenia. Samo szkolenia stanowi przekrój możliwości Excela idąc przez funkcje, formatowanie, narzędzia, wykresy, tabele przestawne i makra.

Czy nauka Excela jest trudna?

I tak i nie, ale jeśli nie spróbujesz to się nie przekonasz. Nauka Excela to nauka logicznego myślenia. Wymaga dokładności i uczy cierpliwości. Nic nie przychodzi samo i od razu. Jednak satysfakcja z tego, że będziesz samodzielnie wykonywać obliczeni i automatyzować pracę będzie ogromna.

Czy zdam egzamin?

Nasze szkolenie kończy się autoryzowanym egzaminem Microsoft Excel (Microsoft Office Specialist Excel), który przeprowadzany jest ostatniego dnia szkolenia. Podczas kursu zostaniesz doskonale przygotowany do zdania egzaminu. 98% kursantów po naszym szkoleniu zalicza egzamin i zdobywa certyfikat Microsoft.

Certyfikat Microsoft

Pokaż, że masz umiejętności potrzebne do wykorzystania wszystkich możliwości pakietu Microsoft Office, uzyskując certyfikat Microsoft Office Specialist w zakresie programu Excel. Zdobądź autoryzowany certyfikat Microsoft i podnieś swoją pozycję na rynku pracy.

Nasi trenerzy to specjaliści w branży!

Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz tworzeniu oprogramowania. Są to praktycy – osoby na co dzień zajmujące się analizą danych. Ich doświadczenie i liczne przykłady z pracy zawodowej pozwalają w doskonały sposób dopasować program szkolenia i prowadzenie zajęć do aktualnych wymogów rynku pracy. Po każdym szkoleniu otrzymujesz pakiet konsultacji z wykładowcą. W razie jakichkolwiek niejasności związanych z omawianym na szkoleniu programem masz możliwość kontaktu z trenerem w celu pomocy i rozwiązania wątpliwości.

Łukasz Grochowina

Certyfikowany trener Microsoft (MCT)

Doświadczony trener z zakresu szkoleń komputerowych. Pasjonat nauk i technik komputerowych. Specjalista z zakresu obsługi programów Business Intelligence, a w szczególności Microsoft Power BI, Microsoft Power Pivot, Microsoft Power Query, Microsoft Excel, Microsoft Access, Office 365, SQL, programowanie w VBA.Posiada certyfikaty:

- Microsoft Certified Trainer (MCT)

- Microsoft Office Specialist Expert (MOS Expert)

- Microsoft Office Excel Expert (MOS Excel Expert)

- Microsoft Office Specialist Access (MOS Access Specialist)

Karol Kulik

Certyfikowany Trener Microsoft (MCT)

Trener Expose z zakresu programów Microsoft Office na wszystkich poziomach zaawansowania (Microsoft Excel, Microsoft Access, Power Point, Power Pivot, Power Query). Przeprowadził ponad 1000 szkoleń z zakresu programu Excel, baz danych i analizy danych.Posiada certyfikaty:

- Microsoft Certified Trainer (MCT)

- Microsoft Office Specialist Expert (MOS Expert)

- Microsoft Office Excel Expert (MOS Excel Expert)

- Microsoft Office Specialist Access (MOS Access Specialist)

Mateusz Ambroziak

Certyfikowany Trener Microsoft (MCT)

Trener Expose z zakresu programów Microsoft Office Excel na wszystkich poziomach zaawansowania (Od podstaw do poziomu zaawansowanego). Przeprowadził ponad 300 szkoleń z zakresu programu Excel, baz danych i analizy danych. Posiada certyfikat Microsoft Excel Specialist Expert (MOS Expert)

Krzysztof Stajkowski

Certyfikowany Trener Microsoft

Trener Expose z zakresu programów Microsoft Office Excel na wszystkich poziomach zaawansowania (Od podstaw do poziomu zaawansowanego), a także VBA. Przeprowadził ponad 100 szkoleń z zakresu programu Excel, baz danych i analizy danych. Posiada certyfikat Microsoft Excel Specialist Expert (MOS Expert)

Jak przebiega kurs?

5 dni | 40 godzin zajęć

Szkolenie trwa 5 dni i realizowane jest w godz. 8-16

Zajęcia pod okiem doświadczonego trenera - praktyka, na co dzień zajmującego się pracą w Excelu. Podczas zajęć w każdej chwili możesz go zapytać i poprosić o pomoc. Na szkoleniu stawiamy na praktykę, minimum teorii. Nasze szkolenia to w 90% warsztaty.

Prowadzimy kurs w trybie weekendowym oraz dziennym


 1. Edycja weekendowa to 3 x weekend (3 x sobota i 2 x niedziela), w godz. 8:00-16:00
 2. Edycja dzienna to 5 dni, zazwyczaj poniedziałek-piątek, w godz. 8:00-16:00
 1. 11-12, 17-19 maja 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie [40h] - ostatnie wolne miejsce
 2. 12-13 oraz 21-23 czerwca 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie [40h]
 3. 24-25 czerwca, 08-09 oraz 15 lipca 2023 r. - tryb weekendowy, stacjonarnie lub zdalnie [40h]
 4. 04-05, 13-15 września 2023 r. - tryb dzienny, stacjonarnie lub zdalnie [40h]

Terminy bootcampów:

Gwarancja jakości

Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci jego koszty.

SPRAWDŹ

Program kursu

Microsoft Excel:

1. Wstęp do programu Excel

 • Interfejs programu
 • Budowa i zasady pracy z arkuszem
 • Wprowadzanie i edycja danych w komórkach
 • Nazwy i adresy komórek i zakresów
 • Zaznaczanie, kopiowanie, wypełnianie komórek i zakresów
 • Dopasowanie szerokości i wysokości kolumn i wierszy
 • Formatowanie czcionki
 • Formatowanie liczb (format walutowy, księgowy, daty i czasu)
 • Obramowanie i cieniowanie komórek
 • Scalanie komórek
 • Formatowanie tabel

2. Formatowanie komórek i tabel

 • Budowa formuł i operatory
 • Adresowanie względne i bezwzględne
 • Funkcje matematyczne (SUMA, SUMA.JEŻELI, AGREGUJ, RZYMSKIE)
 • Funkcje statystyczne (LICZ.JEŻELI, ILE.LICZB, ŚREDNIA, MEDIANA)
 • Funkcje logiczne (JEŻELI, ORAZ, LUB, WARUNKI)
 • Funkcje informacyjne (CZY.BŁĄD, CZY.PUSTA, CZY.PARZYSTE)
 • Funkcje bazodanowe (BD.SUMA, BD.ŚREDNIA, BD. MAX, BD.MIN)
 • Funkcje wyszukiwania (ADR.POŚR, WYSZUKAJ.PIONOWO, INDEKS, PODAJ.POZYCJĘ)
 • Funkcje daty i czasu (DZIŚ, TERAZ, DNI.ROBOCZE, DZIEŃ.TYG)
 • Funkcje tekstowe (USUŃ.ZBĘDNE.ODSTĘPY, Z.WIELKIEJ.LITERY, SZUKAJ.TEKST, ZŁĄCZ.TEKSTY)
 • Funkcje tablicowe
 • Zagnieżdżanie funkcji

3. Formuły i funkcje

 • Znajdź i zaznacz
 • Sortowanie
 • Tworzenie list niestandardowych
 • Autofiltr i filtrowanie zaawansowane

4. Wyszukiwanie i układanie danych

5. Praca na tabelach

 • Importowanie danych: z plików tekstowych, z bazy danych Access, z sieci WEB
 • Formatowanie warunkowe
 • Obsługa duplikatów
 • Konsolidowanie danych
 • Wklejanie specjalne i transpozycja
 • Sumy częściowe
 • Grupowanie danych i korzystanie z konspektu
 • Udostępnianie pliku
 • Śledzenie i zarządzanie zmianami
 • Ochrona komórek, arkuszy i skoroszytów
 • Ukrywanie formuł

6. Przygotowanie do pracy na tym samym pliku Excela

 • Tworzenie wykresów
 • Modyfikowanie i formatowanie wykresu
 • Wykresy 3D
 • Wykresy kombinowane

7. Praca z wykresami

 • Tworzenie i formatowanie tabel przestawnych
 • Sortowanie i filtrowanie w tabelach przestawnych
 • Grupowanie danych
 • Pola obliczeniowe i elementy obliczeniowe
 • Tworzenie niestandardowych obliczeń
 • Funkcja WEŹDANETABELI
 • Fragmentatory i skale czasu
 • Tworzenie wykresów przestawnych

8. Tabele i wykresy przestawne

Podstawy VBA – Visual Basic for Applications (nie obowiązuje na egzaminie)

1. Makropolecenia

 • Rejestrowanie makr z poziomu interfejsu programu Excel
 • Uruchamianie makr
 • Tworzenie funkcji użytkownika
 • Odwołania względne i bezwzględne
 • Tworzenie przycisków uruchamiających makra

 • Omówienie interfejsu
 • Znaczenie kolorów w edytorze
 • Przeglądarka obiektów
 • Moduły

2. Okno Edytora VBA

3. Zmienne

 • Deklarowanie i nazwy zmiennych
 • Typy zmiennych (tekstowe, liczbowe, data i godzina, logiczne i inne)
 • Zakresy zmiennych
 • Jawne i niejawne deklarowanie zmiennych
 • Deklaracja i używanie stałych
 • Nazwy zmiennych
 • Wstęp do funkcji w VBA
 • Korzystanie z gotowych funkcji VBA
 • Tworzenie własnych funkcji
 • Ograniczenia funkcji
 • Korzystanie z funkcji VBA w arkuszu

4. Funkcje użytkownika

CENNIK

Nie czekaj, zapisz się już dziś. Liczba miejsc ograniczona

ZAPISZ SIĘ
ZAPISZ SIĘ

1 701 zł

1 890 zł

1 890 zł

Szkolenie stacjonarne

-10%

Szkolenie zdalne

netto

netto

Komfortowe warunki nauki

 • Nasi trenerzy to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem
 • Program naszych kursów jest dopasowany do potrzeb rynku pracy. Szkolimy specjalistów, których brakuje na rynku IT
 • Nasze biuro i sale szkoleniowe są nowoczesne i klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
 • Zapewniamy nowoczesny sprzęt komputerowy (nie musisz mieć własnego komputera)
 • Zapewniamy przerwy kawowe (kawa, herbata, woda, soki, ciastka) oraz lunch - bez dodatkowych opłat

Prowadzimy kursy na najwyższym poziomie, przychodząc do nas otrzymujesz jakość PREMIUM.

Praca po kursie

Na bazie wieloletniego doświadczenia nasze kursy dostosowane są do aktualnych potrzeb rynku pracy. Współpracujemy z wieloma firmami, które regularnie zatrudniają naszych absolwentów. To szansa na szybki start w międzynarodowej branży IT oraz gwarancja ciekawych projektów.

Po kursie Specjalista MS Excel w Expose możesz szukać pracy zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. Nasi absolwenci pracują w największych i najlepszych firmach w Polsce i za granicą. Partnerem naszego kursu Specjalista MS Excel jest firma FG Energy, która aktualnie poszukuje Specjalistów Excel i Access. Aktualne oferty pracy firmy FG Energy możesz znaleźć na stronie firmy.

FAQ

Jak mogę zapisać się na kurs?

Zapisu możesz dokonać wypełniając poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą i ustalimy wszystkie szczegóły.

Wszystkich płatności dokonuje się najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem zajęć. Płatności można dokonać jednorazowo bądź w 3 ratach - cena pozostaje taka sama.

Jak dokonuje się płatności?

Nie, koszt egzaminu Microsoft jest wliczony w cenę szkolenia. Egzamin odbywa się ostatniego dnia zajęć.

Czy za egzamin trzeba dodatkowo płacić?

Na kursach stacjonarnych w naszym biurze zapewniamy sprzęt i niezbędne oprogramowanie. W przypadku szkolenia zdalnego wystarczy, że posiadasz komputer i Internet. Jeżeli nie masz oprogramowanie udostępnimy Ci je na czas trwania szkolenia.

Czy muszę mieć własny komputer i oprogramowanie?

Czy otrzymam certyfikat?

Każdy uczestnik, który ukończy nasz kurs dostaję na ostatnich zajęciach specjalny certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia. Dodatkowo po zdaniu egzaminu otrzymujesz certyfikat Microsoft

Nasze kursy odbywają się w małych, kameralnych grupach. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu osób. Każdy uczestnik szkolenia pracuje na własnym stanowisku komputerowym.

Ile osób uczestniczy w kursie?

Podczas 8 godzin zajęć przewidziane są 2 przerwy po około 15 minut każda oraz dłuższa przerwa lunchowa (okoła 45 minut) Zapewniamy zimne i ciepłe napoje oraz słone i słodkie przekąski.

Czy są przerwy?

Czy są jakieś wymagania wstępne?

Praktycznie nie ma. Wystarczy, że sprawnie posługujesz się komputerem i kiedykolwiek pracowałaś/eś z Excel - nawet w stopniu podstawowym.

ZAPISZ SIĘ

Nie wiesz, czy kurs jest dla Ciebie odpowiedni? Chcesz o coś dopytać? Pisz śmiało - odpowiemy na wszystkie pytania.

NIE CZEKAJ

Kontakt

Expose sp. z o.o.

ul. Skierniewicka 10a

01-230 Warszawa

Budynek Renaissance Tower

(22) 465 88 88

(22) 240 19 99

Sprawdź również:

ZOBACZ
 • stacjonarnie lub zdalnie
 • 40 godzin zajęć
 • Excel, Access, SQL

Bootcamp
Analityk danych

ZOBACZ
 • stacjonarnie lub zdalnie
 • 48 godzin zajęć
 • Język Python i analiza danych w Pythonie

Bootcamp Analiza danych w Pythonie

ZOBACZ
 • stacjonarnie lub zdalnie
 • 40 godzin zajęć
 • Power Query, Power Pivot, Power Map, Power BI

Bootcamp Excel Business Intelligence

Katalog szkoleń

Sprawdź pełny katalog szkoleń. Znajdziesz w nim między innymi szkolenia z Grafiki DTP, Grafiki 3D, programów Adobe, Microsoft, Excel, Office, VBA, baz danych i SQL, Power BI, Business Intelligence, programowania, web developer, Python, Bootcampy oraz wiele innych.

SPRAWDŹ

Opinie

Agnieszka Krajewska

Umiejętności zdobyte na szkoleniu mam zamiar wykorzystać w 100%.

Rafał Szczawiński

Poznanie nowych i utrwalenie już znanych funkcji. Będę teraz mógł swobodniej i szybciej poruszać się po programie.

Monika Kaczmarska

Jako analityk i badacz uważam excel za podstawowe narzędzie pracy, to szkolenie pozwoliło mi poznać możliwości tego programu o których nie wiedziałam, bądź nie pamiętała sposobu użycia.

Renata Tyszka

Dzieki profesjonalnemu trenerowi nabyte umięjętności w trakcie szkolenia służą mi w codziennej pracy.

Marzena Chajec

Bardzo sympatycznie prowadzone szkolenie, czasem tylko trochę za szybko:), trener dostosowuje się do potrzeb kursantów.

Renata Kurek

Szkolenie uważam za bardzo przydatne, pozwoliło na poszerzenie mojej podstawowej wiedzy z tego programu, poznałam wiele funkcji, które mam nadzieje zapamiętam i wykorzystam w swojej pracy

Magda

Wiedza w 100% przyda mi się podczas pracy, zakres szkolenia został rozszerzony, dostosowany do potrzeb grupy.

Dagmara Kwiecińska

Podsumowanie wiedzy wcześniej zdobytej-nabycie nowych umiejętności; spojrzenie z innej perspektywy; różne możliwości rozwiązywania zagadnień

Robert Komorski

Zwiększenie wiedzy na temat możliwości pracy w programie

Sebastian

Bardzo mila fajna atmosfera. Dowiedziałem się wielu nowych i ciekawych umiejetności.

Monika Kruk

Szkolenie dotyczyło bardzo wielu zagadnień w ramach MS Excel - było to szkolenie kompleksowe. Dużo ćwiczeń umożliwiło zastosowanie poznanej wiedzy w praktyce.

Anonim

Mam nadzieję, że wiedza zdobyta na tym szkoleniu wspomoże mnie w szukaniu nowej pracy a nawet wzbogaci moją ofertę w dodatkowe atuty.

Anonim

Wiedza zdobyta na szkoleniu na pewno usprawni mają prace z Excelem na co dzień.

Mariusz Badaczewski

Szkolenie bardzo przydatne, nauczyłem się wiele ciekawych zastosowań programu EXCEL co będę wykorzystywał w codziennej pracy.

Karolina

Szczególnie podobał mi się sposób prowadzenia szkolenia, sympatyczny prowadzący. Wszystko było OK! Polecam wszystkim. Egzamin zdany na 94%.

Jakub Misiewicz

Jestem zadowolony, że dzięki szkoleniu miałem okazję zgłębić tajniki Excela. Ufam, że zdobyta wiedza będzie przydatna do pracy w domu oraz zawodowej.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.
Zgoda