Bootcamp Grafik DTP

Bootcamp Grafik DTP

START KOLEJNEJ EDYCJI SZKOLENIA:

12-13 września 2020 r. (stacjonarnie lub zdalnie)
 
 
CZAS TRWANIA SZKOLENIA:

120H
 
 
CENA:

3 290 PLN netto, 4 046,70 PLN brutto
 
 

ZAPEWNIAMY:

 • 8 tygodni nauki pod okiem specjalistów
 • Nieograniczony dostęp do szkolenia online na www.chcesieuczyc.pl, gdzie możesz utrwalać zdobytą wiedzę
 • Konsultacje online z trenerem
 • Tworzenie projektu, z jakim spotkasz się w przyszłej pracy
 • Poczęstunek w cenie, w tym nieograniczona ilość kawy ;)
 • Samodzielne stanowisko komputerowe
  (nie musisz przychodzić z własnym laptopem)

 

Opis

Poznaj programy Adobe takie jak Photoshop, Illustrator czy InDesign. Zyskaj cenne i wysoce poszukiwane na rynku pracy umiejętności. Proponujemy skuteczną i wygodną metodę prowadzenia kursu, która opiera się w 90% na warsztatach. Na szkoleniu poznasz tajniki typografii i redakcji technicznej publikacji. Przedstawione zostaną zagadnienia związane z technologią i procesami introligatorskimi. Nauczysz się organizować swój warsztat pracy oraz zarządzać plikami i fontami.

Dla kogo jest kurs?

Kurs jest przygotowany dla osób zupełnie początkujących, które nie miały wcześniej styczności z grafiką, a chcą rozpocząć karierę w branży na stanowiskach takich jak: Grafik kreatywny, Operator DTP, Fotoedytor, Ilustrator, a nawet… Wydawca.
Większość absolwentów tego kursu to osoby bez wykształcenia technicznego. Wystarczy, że potrafisz posługiwać się komputerem - resztą zajmiemy się my! Z doświadczenia wiemy, że ten kurs był zaczątkiem (naprawdę znakomitej) kariery wielu naszych kursantów.

Nasi trenerzy to specjaliści w branży!

Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz tworzeniu grafiki. Są to praktycy – osoby na co dzień zajmujące się grafiką 2D, 3D oraz fotografią. Ich doświadczenie i liczne przykłady z pracy zawodowej pozwalają w doskonały sposób dopasować program szkolenia i prowadzenie zajęć do aktualnych wymogów rynku pracy.
Po każdym szkoleniu otrzymujesz pakiet konsultacji z wykładowcą. W razie jakichkolwiek niejasności związanych z omawianym na szkoleniu programem masz możliwość kontaktu z trenerem w celu pomocy i rozwiązania wątpliwości.

Łukasz – Pasjonat nowych mediów

Łukasz Oberlan – trener prowadzący Bootcamp Grafik DTP to doświadczony i ceniony w środowisku wykładowca z wieloletnią praktyką – autor i tłumacz książek z dziedziny grafiki komputerowej 2D i 3D, grafik i fotograf.
Pasjonat nowych mediów o szerokim spektrum zainteresowań i umiejętności. Doświadczony trener, konsultant i wykonawca. Twórca programów szkoleniowych. Autor i tłumacz literatury informatycznej z praktyką redakcyjną. Świetnie przygotowany do prowadzenia kursów i prezentacji (także w języku angielskim). Cieszący się dużą swobodą mowy i nienaganną prezencją. Samodzielny, twórczy, pełen zapału do pracy dydaktycznej.

Jak przebiega Kurs?

jak przebiega kurs java

1 weekend (16h) - zajęcia

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego i cenionego w środowisku wykładowcę z wieloletnią praktyką – autora i tłumacza książek z dziedziny grafiki komputerowej 2D i 3D, grafika, fotografa. Podczas zajęć w każdej chwili możesz go zapytać i poprosić o pomoc. Na szkoleniu stawiamy na praktykę, minimum teorii. Nasze szkolenia to w 90% warsztaty.

 

Przerwa

W tym czasie przyswajasz omówiony materiał. Masz możliwość powtórzenia materiału korzystając z szkolenia w wersji online dostępnego na naszej platformie www.chcesieuczyc.pl - bez dodatkowych opłat. Dodatkowo wykonujesz zdania domowe zlecone przez prowadzącego. W razie niejasności możesz bez opłat skorzystać z konsultacji online z trenerem. Na pracę w domu poświęcasz co najmniej 10h.

jak-przebiega-kurs

2 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

3 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

4 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

5 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

6 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

7 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

8 weekend (8h) - zajęcia projektowe

Koniec kursu

Dlaczego Expose?

lat doświadczenia

szkoleń w ofercie

kursantów

godzin szkoleń

Czego Cię nauczymy?

Celem kursu jest teoretyczne jak i praktyczne poznanie programów graficznych oraz odkrycie wielu przydatnych tajników często wykorzystywanych w późniejszej pracy. W czasie kursu zostaną przedstawione zagadnienia związane ze stylizowaniem fotografii oraz tworzeniem publikacji wielostronicowych – wszystko poparte dużą ilością przykładów. Kurs omawia wszystkie kluczowe zagadnienia oraz pokazuje ich zastosowanie. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą potrafili profesjonalnie retuszować fotografie, a także przygotować publikacje do druku oraz dystrybucji elektronicznej. Będziesz gotowy do aplikowania na stanowiska takie jak grafik kreatywny, Operator DTP, Fotoedytor, Ilustrator czy nawet Wydawca

czego-cie-nauczymy

Coś więcej niż „podstawy”
„Abecadło” grafiki nie kończy się na „C”

To szkolenie jest czymś więcej niż kursem obsługi kilku popularnych programów graficznych. Zgodnie z filozofią Exposé, zaplanowaliśmy je pod hasłem „w 100% merytoryczne”. Oznacza to, że chcemy nauczyć Cię sposobów wykonywania określonych zadań, które czekają Cię w Twojej rozpoczynającej się właśnie karierze grafika komputerowego. Umiejętność prowadzenia samochodu nie stanowi gwarancji dotarcia do celu podróży. Podobnie jest ze znajomością programów graficznych – nawet duża biegłość w tym zakresie okaże się niewiele warta, gdy nasze kreacje będą pozbawione stylu, szyku, porządku kompozycyjnego, czy poszanowania dla zasad składu.

Sztuka i rzemiosło
Styl i szyk artystycznego nieładu

Tworzenie zaczyna się od planowania. Zaś aby dobrze planować, trzeba znać zasady. Ktoś sprytny powie, że zasady najlepiej sprawdzają się wówczas, kiedy się je łamie. Ktoś mądry zauważy natomiast, że sztuka — owszem, polega na przełamywaniu konwenansów — lecz pod warunkiem, że najpierw dobrze się je pozna. W innym wypadku będzie to nie sztuka, lecz grafomaństwo. Nie mamy aspiracji uczyć Cię jak być artystą. Pragniemy jednak, byś nie stał się grafomanem. Właśnie dlatego na szkoleniu Grafik DTP będziesz uczyć się o kompozycji i typografii, poznasz zasady składu i nauczysz się projektowania na siatkach. Zasady nie ograniczają, one podpowiadają właściwy kierunek.

Programy Adobe

Każdy z nas pewnie słyszał o cudach programu Photoshop. Na kursie odkryjemy wszelkie tajniki zarówno Photoshopa, jak i Illustratora czy InDesigna. Gwarantujemy, że wiedza, którą przekażemy Ci na szkoleniu Grafik DTP, pozostanie wartościowa i praktyczna także wtedy gdy, w bliższej lub dalszej przyszłości, postanowisz przekwalifikować się z Operatora DTP na twórcę ebooków i dokumentów interaktywnych. Bo zasad dobrej kompozycji nie da się zdewaluować. Publikacje graficzno-tekstowe muszą być tak samo piękne, jak czytelne.

Kreacje uniwersalne
Dzisiaj książka, jutro ebook

Trudno przewidzieć, czy i jak zmieni się rynek usług poligraficznych w najbliższych latach. Wiadomo jednak, że trzeba być przygotowanym na mniejsze bądź większe rewolucje technologiczne. Kiedyś źródłem wiedzy były książki i prasa — publikacje drukowane. Dziś coraz chętniej sięgamy po ebooki, a przy kawie czytamy internetowe portale — publikacje elektroniczne. Jednak niezależnie od formy, „dokumenty” te to zawsze połączenie grafiki (coraz częściej ruchomej) z tekstem.

Program

Nauczysz się:

1. Adobe Photoshop
 • Konfigurowanie programu stosownie do własnego stylu pracy, nawyków i zestawu najczęściej wykorzystywanych narzędzi
 • Edycja skrótów klawiaturowych i menu programu
 • Teoria i praktyka systemów zarządzania kolorem: zarządzanie kolorem w programie Adobe Photoshop oraz pozostałych składnikach pakietu Adobe Creative Suite, kalibrowanie urządzeń (monitor, drukarka, cyfrowy aparat fotograficzny)
 • Zarządzanie zbiorami obrazów w programie Adobe Bridge
 • Teoria koloru i techniki korekt kolorystycznych: korekta na liczbach za pomocą krzywych, mieszanie kanałów, rola czarnego koloru, korzystanie z różnych przestrzeni kolorów
 • Uwydatnianie i tonowanie kontrastu obrazu
 • Maski i zaznaczenia: zaznaczanie „trudnych” obiektów (włosy, sierść, futro, smugi dymu, miękkie cienie i odbicia)
 • Profesjonalny retusz fotografii z uwzględnieniem tematu i charakteru zdjęcia, jak również „zamiaru fotografa”
 • Retuszowanie zdjęć przeznaczonych do wykorzystania w publikacjach reklamowych
 • Retusz w perspektywie
 • Profesjonalne wyostrzanie i wygładzanie obrazów
 • Techniki tworzenia kolażu i kompozycji: zaawansowane metody kreatywnego łączenia obrazów
 • Stylizowanie fotografii
 • Praca z tabletem: cyfrowe malarstwo w programie Adobe Photoshop
 • Przemalowywanie zdjęć przeznaczonych do wykorzystania w animacjach i projektach filmowo-telewizyjnych
 • Stylizowanie tekstu i tworzenie logotypów
 • Zaawansowane techniki pracy na warstwach: warstwy zwykłe i korekcyjne, grupy warstw, kompozycje warstw, tryby mieszania (przenikania), style i maski warstw
 • Grafika wektorowa w programie Adobe Photoshop: wykorzystanie narzędzi wektorowych do rysowania oraz zaznaczania wybranych fragmentów obrazu
 • Efektywne posługiwanie się filtrami: łączenie filtrów i praca na warstwach inteligentnych
 • Profesjonalne techniki edycji cyfrowych negatywów w module Camera RAW
 • Praca z obrazami o rozszerzonym zakresie dynamicznym (HDR)
 • Automatyzacja pracy: tworzenie zadań i wsadowe przetwarzanie plików
 • Przygotowanie obrazów do druku na urządzeniach różnego typu: drukarki laserowe i atramentowe, maszyny offsetowe, sitodruk
 • Kontrolowanie procesu separacji obrazu
2. Adobe Illustrator
 • Interfejs i preferencje programu
 • Podstawy teorii obrazu cyfrowego: grafika wektorowa i bitmapowa
 • Koncepcja obszaru roboczego: praca w pojedynczym lub w wielu obszarach roboczych
 • Podstawy rysowania: tworzenie i edycja prostych obiektów
 • Tworzenie i edycja obiektów o większym stopniu skomplikowania
 • Praca na ścieżkach
 • Zaznaczanie wybranych fragmentów obrazu i obiektów
 • Praca z tekstem: tekst znakowy i akapitowy, formatowanie i sprawdzanie pisowni, ramki tekstowe i tekst na ścieżce
 • Kolory i wypełnienia: teoria koloru, przestrzenie CMYK i RGB, kolory dodatkowe z bibliotek Pantone
 • Kreatywne stylizowanie obiektów i elementów tekstowych za pomocą złożonych obrysów i wypełnień
 • Grupowanie obiektów i praca na warstwach
 • Przekształcanie i pozycjonowanie obiektów na stronie
 • Pędzle i rysunek odręczny
 • Symbole
 • Efekty rastrowe w grafice wektorowej
 • Praca z obrazami bitmapowymi: importowanie wielowarstwowych i wielokanałowych plików programu Adobe Photoshop
 • Tworzenie i edycja wykresów
 • Przygotowanie publikacji do druku oraz dystrybucji elektronicznej
3. Adobe InDesign
 • Teoria składu: wprowadzenie do procesów DTP i tok pracy nad publikacją
 • Jednostki miar typograficznych
 • Interfejs i preferencje programu
 • Efektywne posługiwanie się klawiaturą: obsługa kluczowych funkcji programu za pomocą skrótów klawiaturowych domyślnych i własnych
 • Koncepcja obszaru roboczego i stołu montażowego
 • Kompozycja strony w dokumencie: format, marginesy, kolumna i łamy
 • Siatki i linie pomocnicze: profesjonalne techniki rozmieszczania elementów na stronie publikacji; projektowanie na siatkach
 • Tworzenie publikacji wielostronicowych i kontrolowanie układu stron
 • Tworzenie, edycja i wykorzystanie stron wzorcowych
 • Importowanie plików tekstowych i graficznych
 • Formatowanie tekstu w wierszach i akapitach z poszanowaniem norm składu
 • Łamanie tekstu w dokumentach wielostronicowych
 • Podstawy typografii: przegląd kluczowych pojęć i zasad formowania akapitów oraz układania elementów tekstowych na stronie
 • Tworzenie i edycja ramek: tekstowych, graficznych, uniwersalnych
 • Tworzenie i edycja obiektów graficznych oraz praca na ścieżkach
 • Bitmapowe efekty graficzne, miękkie cienie i przezroczystość
 • Style znakowe, akapitowe i obiektowe
 • Efektywne posługiwanie się stylami znakowymi i akapitowymi: stosowanie stylów zagnieżdżonych i formowanie arkuszy stylów, style list wypunktowanych i numerowanych, przenoszenie stylów pomiędzy dokumentami
 • Techniki tworzenia i formatowania tabel przy udziale stylów tabeli i komórki
 • Praca z długimi dokumentami: formowanie dokumentów w księgi, tworzenie i edycja rozbudowanych spisów treści oraz skorowidzów, numerowanie stron i podrozdziałów
 • Importowanie plików programów Microsoft Office
 • Podstawy zarządzania kolorem w publikacjach i posługiwanie się kolorami dodatkowymi
 • Przygotowanie publikacji do druku: inspekcja wstępna i tworzenie dokumentu PDF
 • Przygotowanie publikacji do dystrybucji elektronicznej
 • Tworzenie dokumentów multimedialnych i interaktywnych
 • Tworzenie publikacji elektronicznych w programie InDesign: przegląd możliwości
 • Tworzenie dokumentów w formacie PDF
 • Tworzenie dokumentów w formacie ePub
 • Projektowanie dokumentów wg zasady płynnego składu
 • Osadzanie w dokumencie elementów multimedialnych
 • Wzbogacanie dokumentu cechami interaktywnymi
 • Tworzenie i edycja zakładek
 • Tworzenie i edycja hiperłączy
 • Dystrybuowanie dokumentów elektronicznych
4. Typografia i redakcja techniczna publikacji
 • Systemy miar typograficznych
 • Polskie normy składania tekstu i ich zastosowanie w składzie cyfrowym
 • Nazewnictwo typograficzne: pojęcia i definicje
 • Podstawy projektowania typograficznego
 • Elementarz pisma: fonty, kroje, formaty, strony kodowe, interlinia, kerning, światło
 • Zasady składania w odniesieniu do znaków pisma: interpunkcja, cyfry, ligatury, znaki specjalne
 • Zasady składania w odniesieniu do elementów tekstu
 • Zasady składania w odniesieniu do akapitu: odstępy międzyliterowe i międzywyrazowe, wcięcia, wiersze, dzielenie i przenoszenie wyrazów
 • Przegląd etapów procesu redakcyjnego i podział zadań
 • Korekta techniczna, językowa i merytoryczna publikacji: zasady współpracy z redaktorami, autorami i tłumaczami
5. Podstawy technologii i procesów drukarskich, introligatorskich
 • Przemysłowe techniki druku
 • Artystyczne techniki druku
 • Rodzaje podłoża
 • Rodzaje wyrobów poligraficznych
 • Procesy introligatorskie: produkcja publikacji książkowej
 • Uszlachetnianie druku
6. Podstawy kompozycji i wiedzy o kolorach
 • Kompozycja otwarta i zamknięta
 • Kompozycja statyczna i dynamiczna
 • Kompozycja symetryczna i asymetryczna
 • Kompozycja rzędowa, pasowa, kulisowa
 • Psychologia postrzegania koloru
 • Kolory podstawowe, drugo- i trzeciorzędne
 • Synteza kolorów: addytywna i subtraktywna
 • Tworzenie schematów kolorystycznych
7. Organizacja warsztatu pracy: zarządzanie plikami i fontami
 • Idea zarządzania plikami w programie Adobe Bridge: interfejs, narzędzia, tok pracy
 • Organizowanie i zarządzanie systemem kopii zapasowych
 • Zarządzanie fontami w systemach Windows i Mac OS
 • Zarządzanie fontami przy użyciu menedżera fontów
 • Podstawy zarządzania kolorem i kalibracji urządzeń
 • Teoria systemów zarządzania kolorem
 • Modele i systemy opisu kolorów HSB, RGB, CMYK i Lab
 • Przestrzenie kolorów
 • Profile kolorów
 • Kalibracja monitora
 • Kalibracja drukarki
 • Kalibracja skanera i cyfrowego aparatu fotograficznego

Koszty?

Zdalnie

3290

netto

 • Zdalnie/bez wychodzenia z domu
 • 120 godzin
 • Materiały szkoleniowe
 • Wsparcie trenera
 • Dzienne, wieczorowe, weekendowe
 • Dostęp do chcesieuczyc.pl
 • Certyfikat Expose
Stacjonarne

3290

netto

 • 120 godzin
 • Materiały szkoleniowe
 • Wsparcie trenera
 • Dzienne, wieczorowe, weekendowe
 • Dostęp do chcesieuczyc.pl
 • Certyfikat Expose
 • Lunch i przerwy kawowe
Stacjonarne+ TABLET

3690

netto

 • 120 godzin
 • Materiały szkoleniowe
 • Wsparcie trenera
 • Dzienne, wieczorowe, weekendowe
 • Dostęp do chcesieuczyc.pl
 • Certyfikat Expose
 • Lunch i przerwy kawowe
Indywidualne

12500

netto

 • 120 godzin
 • Materiały szkoleniowe
 • Wsparcie trenera
 • Indywidualne terminy
 • Zajęcia 1-na-1
 • Certyfikat Expose
 • Dostęp do chcesieuczyc.pl
 • Lunch i przerwy kawowe

Gwarancja jakości

Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci jego koszty.

 

Napisz do nas

Pobierz zgłoszenie w: pdf | doc

 

Opinie

Dzięki szkoleniu, poznałam wiele nowych możliwości jakie oferuje program, co w dużej mierze usprawniło moją pracę przy obróbce zdjęć.

Małgorzata Okleja

Szkolenie było bardzo przydatne, wszelkie zagadnienia które mnie interesowały zostały poruszone i rzetelnie wyjaśnione, nawet te ponadprogramowe. Zdobycie takiej wiedzy samemu, skutkowałoby poświęceniem o wiele większej ilości czasu.Trener Pan Łukasz Oberlan był jak najbardziej przygotowany do zajęć, prowadził szkolenie profesjonalnie, idealnie wyważając proporcje pomiędzy teorią i praktyką. Jestem pełen podziwu dla jego wiedzy merytorycznej i umiejętności.

Krzysztof Kozioł

Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalnie i fachowo w miłej atmosferze.

Edyta Cyran

Bardzo ciekawe zajęcia. Dużo nowych wiadomości i cennych wskazówek.

Justyna Szeląg

Podobały mi się zajęcia z ES Photoshop i oddzielne rysowanie wektorowe. Podobało się prawie wszystko.

Anonim

Zajęcia praktyczne, tworzenie wizytówek, wszystko było OK.

Anonim

Szkolenie przydatne pod wieloma względami, uzupełnia wiedzę oraz wskazuje owe rozwiązania.

Magdalena Mission

Oceniam bardzo pozytywnie, wielkie zaangażowanie w prowadzenie szkolenia, doskonała komunikatywność, obserwacja grupy i sprawdzanie przyswajania wiedzy przez poszczególne osoby

Krystyna Bielecka

Uważam, że trener sprawił, że szkolenie było przystępne i ciekawe.

Anonim

Bardzo przystępny język dla słuchacza, łatwość zrozumienia.

Anonim

Szkolenie było bardzo przydatne, wszelkie zagadnienia które mnie interesowały zostały poruszone i rzetelnie wyjaśnione, nawet te ponadprogramowe.

Krzysztof Kozioł

Pozytywna atmosfera na szkoleniu, chęć przekazania jak najwięcej informacji.

Justyna Szymańska

Trener prezentował skróty, otwarty na pytania i udzielał odpowiedzi. Podobał mi się sposób prowadzenia oraz zawartość, poziom dostosowany do grupy.

Anonim

Szczególnie podobał mi się sposób prowadzenia szkolenia, sympatyczny prowadzący. Wszystko było OK!

Anonim