fbpx

Co to jest język Python? Do czego służy i jak zacząć w nim programować?

Język Python jest powszechnie znany w świecie informatyków i programistów. Dzięki niemu z łatwością stworzysz różne oprogramowania i wykorzystasz jego funkcję w projektach. Jeśli zastanawiasz się, jak wiele korzyści daje język programowania Python, to zapraszamy do poniższego artykułu. Dzięki niemu dowiesz się, w jakich obszarach znajduje zastosowanie i w jaki sposób go używać, by pomógł w pracy.

Czym jest język Python?

Ten język programowania jest jednym z najpopularniejszych wśród osób rozpoczynających swoją karierę, jak i starych wyjadaczy. Na pierwszy rzut oka Python może wydawać się trudny. Jednak jeśli masz odpowiednie zdolności analityczne i interesuje Cię temat, to z łatwością przyswoisz tę wiedzę.

Dla osób zaznajomionych z branżą programistyczną język Python jest najbardziej intuicyjny i czytelny. Umieszczone w nim kody z łatwością odczytasz po angielsku. Skupia się on przede wszystkim na kodowaniu, a mniej na analizie. Jeśli chodzi o intuicyjność Python, to znajdziesz w nim nawiązania do innych języków programowania.

Język Python — zastosowania

Język Python daje wiele możliwości, ponieważ dzięki niemu stworzysz zarówno proste skrypty, jak i skomplikowane aplikacje backendowe. Jego uniwersalność i prostota przyniosła spore zainteresowanie oraz ogromne grono odbiorców. Jeśli chodzi o zastosowania Pythona, to zaliczamy do nich:

  • tworzenie oprogramowania dla robotów,
  • programowanie gier i aplikacji,
  • tworzenie backendu stron internetowych,
  • tworzenie programów przetwarzających bazy danych, tworzenie skryptów systemowych,
  • testowanie oprogramowania,
  • tworzenie aplikacji mobilnych,
  • analiza danych,
  • sztuczna inteligencja (artificial intelligence, AI).

Język programowania Python używa się w marketingu, podczas tworzenia stron internetowych, w czasie licznych badań ekonomicznych oraz w innych gałęziach biznesu. Co ciekawe, język ten wykorzystują gigantyczne firmy, do których należą między innymi Google, Instagram czy NASA. Dlatego profesjonalny kurs Pythona pozwoli go w pełni zrozumieć i uprościć swoją pracę do minimum.

Jak nauczyć się języka Python?

Kursy informatyczne ułatwiają wgłębienie się w tajniki IT. Musisz uświadomić sobie, do czego przyda Ci się dany kurs i rozwijać się w tym obszarze. Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z programowaniem, to kurs analiza danych Python jest idealny dla początkujących.

W kursach może wziąć udział każdy, nawet osoby rozpoczynające naukę. Na kursach organizowanych przez Expose zdobędziesz praktykę oraz poznasz teorię, ułatwiającą poruszanie się w świecie programowania. Kursy informatyczne, takie jak: kurs Django czy kurs Microsoft poszerzają Twoją wiedzę i kompetencje. Już wiesz, co to jest i do czego służy język Python. Jeśli chcesz go poznać, to wybierz szkolenie prowadzone przez solidną firmę z długoletnim stażem.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.