fbpx

Czy warto uczyć się programowania w 2021 roku?

Branża IT rozwija się na tyle dynamicznie, że odpowiedź na pytanie, czy warto uczyć się programowania w 2021 roku jest oczywista – programiści nadal należą do jednej z najbardziej rozchwytywanych grup zawodowych. Dlaczego? 

Korzyści z umiejętności programowania

Dlaczego warto uczyć się programowania w 2021 roku mimo, że wiąże się to z wyzwaniem i ciągłym dokształcaniem? 

  • Zapotrzebowanie na profesjonalnych programistów jest na tyle duże, że warto wykorzystać sprzyjające okoliczności – szczególnie, jeżeli analityczne myślenie jest dla Ciebie wyzwaniem.
  • Ponadprzeciętne zarobki, które mogą pojawić się szybciej niż myślisz, jeżeli skutecznie zadbasz o rozwój zawodowy. 
  • Ekscytująca praca – dla tych, którzy nie boją się uczyć się i korzystać z nowych technologii. Przyznasz, że jest coś pociągającego w pracy, w której trudno o stagnację? 
  • Praca na własnych zasadach – jeżeli zastanawiasz się, czy warto uczyć się programowania w 2021 roku, odpowiedz sobie na pytanie, czy praca zdalna z dowolnego miejsca na świecie i elastyczne warunki zatrudnienia wydają się kuszącą wizją. Jeżeli tak, umiejętność programowania zdecydowanie Ci w tym pomoże.   
  • Benefity pracownicze – obecnie każda większa firma zapewnia osławioną już kartę Multisport, mowa jednak o takich dodatkach jak prywatna opieka medyczna czy możliwość bezpłatnych szkoleń.  

Jak efektywnie uczyć się języka programowania?

Programowania uczyć się warto, ale jak skutecznie osiągnąć pierwsze efekty edukacyjne? Nauka takich języków jak Java czy Python nie polega na wkuwaniu na pamięć, do którego przyzwyczaiła nas polska szkoła – wymaga dużej elastyczności i regularnej praktyki. Możesz wyzwanie podjąć samodzielnie, ale po pierwsze jest to czasochłonne zajęcie, a po drugie nie otrzymasz tak ważnego feedbacku. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest profesjonalny kurs programowania lub bootcamp, podczas którego otrzymasz porządną dawkę wiedzy pod czujnym okiem instruktora. 

Sprawdzone kursy programowania

  • Kurs programowania Java – na rynku dostępne są zarówno szkolenia dla osób początkujących, jak i mających pewne doświadczenie, dzięki którym poznasz najpopularniejszy obecnie język wykorzystywany w branży IT. 
  • Kurs programowania Python – to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które patrzą w przyszłość, jest to bowiem język programowania o ogromnym potencjalne, wykorzystywany między innymi w popularnym ostatnio uczeniu maszynowym.

Profesjonalne bootcampy

Jeżeli kurs to dla Ciebie za mało – warto rozważyć bootcamp programistyczny.

  • Bootcamp Programista Java – intensywne szkolenie, podczas którego poznasz podstawy Javy i nauczysz się testować oprogramowania.
  • Bootcamp Webmaster – skoncentrowana dawka wiedzy na temat tworzenia stron internetowych z użyciem języka HTML oraz CSS.

Rozumiemy, dlaczego zastanawiasz się, czy warto uczyć się programowania – rynek pracy jest wymagający. Jednak pod okiem specjalistów jesteś w stanie nabyć umiejętności niezbędne do rozwoju zawodowego, a korzyści z nauki programowania są tego warte.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.