fbpx

Dodatek Expose Lab

Dodatek Expose Lab to zestaw narzędzi usprawniających i przyspieszających pracę z programem Excel. Znajdziesz w nim między innymi funkcję słownie(), która zamienia w Excelu liczbę na tekst, narzędzie do sortowania arkuszy oraz inne przydatne funkcjonalności 😉

Jak zainstalować dodatek Expose Lab w Excelu?

Link do pobrania dodatku: Dodatek Expose Lab

  1. Pobierz i rozpakuj plik dodatek_expose_lab.zip. Plik dodatek_expose_lab.xlam umieść w bezpiecznym miejscu na dysku komputera.
  2. Uruchom Excela (pusty skoroszyt), a następnie wejdź w Dodatki programu Excel (Plik -> Opcje -> Dodatki -> Dodatki programu Excel -> Przejdź)
Dodatek Expose Lab
  1. W oknie z dodatkami kliknij Przeglądaj…, a następnie wskaż wcześniej zapisany plik dodatek_expose_lab.xlam
Dodatek Expose Lab
  1. Kliknij Ok. Dodatek został zainstalowany. Na wstążce programu Excel pojawi się karta Expose Lab z nowymi narzędziami 😉 Przy każdym ponownym uruchomieniu programu Excel dodatek będzie automatycznie ładowany, a karta cały czas widoczna.
Dodatek Expose Lab

Dostępne narzędzia

Importuj kursy walut

Narzędzie importuje aktualne kursy średnie walut obcych ze strony Narodowego Banku Polskiego (npb.pl). Po uruchomieniu narzędzia należy wskazać komórkę, od której mają się wyświetlic kursy walut, a następnie kliknąć OK.

Przetłumacz funkcje

Narzędzie tłumaczy formułę zapisaną w języku polski (PL) na język angielski (ENG).

Funkcje na wartość

Narzędzie zamienia we wszystkich aktualnie zaznaczonych komórkach formuły na wartość bez możliwości cofnięcia tej operacji.

Arkusze z zaznaczenia

Narzędzie tworzy arkusze w oparciu o aktualnie zaznaczone komórki. Nazwy nowo powstałych arkuszy są takie jak tekst w komórkach.

Posortuj arkusze

Makro sortuje arkusze wg nazw arkuszy w kolejności rosnącej.

Liczba słownie

Narzędzie zamienia wartość liczbową na tekst. Występuje zarówno w formie okienkowej, w której należy podać komórkę z wartością liczbową i komórkę w której chcemy wynik, jak i w formie funkcji słownie().

Aby użyć funkcji słownie() ustaw się w dowolnej komórce, wpisz znak = (znak równości), wpisz funkcje słownie i otwórz nawias, a następnie wskaż komórkę z liczbą, którą chcesz zamienić na tekst. Na końcu zamknij nawias i naciśnij Enter. W wyniku otrzymasz liczbę zapisaną w postaci słownej. Funkcja działa tak samo jak wszystkie inne funkcje Excela, możesz ją dowolnie przeciągać, kopiować, edytować itp.

Wyślij plik mailem

Narzędzie tworzy wiadomość email z załącznikiem w postaci aktualnie otworzonego pliku Excela.

Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.