fbpx

Warto wiedzieć

Szkolenia dofinansowane

Wróć

Dofinansowanie KFS 2024

o dofinansowaniu

Podstawowe informacje

DO 100% dofinansowania szkoleń z KFS w 2024 roku!

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) przyznaje środki pieniężne w ramach dofinansowania szkoleń pracowników i pracodawców. Wnioski należy kierować do Powiatowych Urzędów Pracy – PUP. Korzystając z oferty naszych szkoleń możesz uzyskać dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego pracodawca może uzyskać finansowanie na kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą, egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych.

W Planie Funduszu Pracy na rok 2024 na wydatki Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)  przeznaczono kwotę ponad 294 mln zł.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Kto może ubiegać się o dofinansowanie szkoleń?

O środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) może wystąpić każdy pracodawca zatrudniający pracowników na podstawie umowy o pracę, wnioski mogą również składać sami pracownicy. W każdym powiecie występują indywidualne listy priorytetów zawodowych z zapotrzebowaniem na kapitał pracowniczy w danych regionie. Na tej podstawie przyznawane jest pierwszeństwo dla pracowników grup deficytowych.

Prowadzę działalność gospodarczą, czy mogę skorzystać?

O środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) może wystąpić każdy pracodawca. Nie jest pracodawcą podmiot prowadzący działalność gospodarczą i niezatrudniający pracowników w ramach umowy o pracę, współpracujący wyłącznie ze współmałżonkiem, zatrudniający osoby na podstawie umowy o dzieło.

Z powyższego wynika, że prowadząc działalność gospodarczą nie możesz skorzystać ze środków KFS.

Jaka jest wysokość przyznawanych środków?

W 2024 roku budżet dostępny dla 16 województw wynosi ponad 294 mln złotych. Jest to duża kwota, jednak prognozuje się, że zostanie rozdysponowana do czerwca br. Dlatego warto już dziś ubiegać się o dofinansowanie i zadbać o przygotowanie wniosku. Expose jako jedna z przodujących firm szkoleniowych w branży IT pomaga swoim kursantom we wszystkich formalnościach. Będziemy z Tobą od etapu analizy potrzeb szkoleniowych, po uzupełnianie i argumentację wniosku.

Jaka jest struktura przyznawanych środków?

Struktura przyznawanych w ramach KFS środków:

 • 80% kosztów, z limitem do wartości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika
 • 100% kosztów – w przypadku mikro przedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych), z limitem do wartości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika

Na jakie kursy mogę złożyć wniosek?

Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładową listę najpopularniejszych szkoleń, na które Krajowy Fundusz Szkoleniowy przyznaje środki zgodnie z barometrem zawodów i listą zawodów deficytowych.

Czy uzyskam pomoc przy wypełnianiu wniosku?

Oto co możemy dla Ciebie zrobić

 • Zbadanie potrzeb szkoleniowych
 • Wybór szkoleń
 • Pomoc w uzupełnieniu wniosku
 • Pilnowanie formalności
 • Realizacja szkolenia

Jeśli masz pytania bądź wątpliwości skontaktuj się z nami.

  Dofinansowanie szkoleń
  Formularz kontaktowy

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Expose sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Skierniewickiej 10a. Państwa dane będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania i tak długo, jak to konieczne do obsługi tego zapytania. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz przeniesienia danych. Mogą Państwo również wnieść skargę do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania. Podstawa prawna: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. W razie pytań prosimy o kontakt na: [email protected].

  Gratulacje!
  Wniosek został wysłany prawidłowo.
  Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.