fbpx

Dostosowywanie paska narzędzi Szybki dostęp

Pasek narzędzi Szybki dostęp znajduje się po lewej stronie paska tytułu programu Excel. Zazwyczaj wyświetlany jest nad kartami i zawiera trzy przyciski: ZapiszCofnijWykonaj ponownie. Po prawej stronie paska znajduje się przycisk ze strzałka skierowana w dół, który wyświetla dostępne opcje dla tego paska narzędzi. Mamy do wyboru kilka narzędzi, które możemy uruchomić poprzez zaznaczenie ich na dostępnej liście; dwa ostatnie polecenia dotyczą położenia paska narzędzi (Pokaż poniżej Wstążki) oraz jego zaawansowanej modyfikacji (Więcej poleceń…).

Po wyborze opcji Więcej poleceń… Otwiera się okno Opcje programu Excel, w którym mamy możliwość dostosowywania paska narzędzi Szybki dostęp (taki sam efekt otrzymamy wybierając Plik/Opcje/Pasek narzędzi Szybki dostęp). Same modyfikacje paska, przebiegają analogicznie jak w przypadku dostosowywania wstążki, a więc mamy dwie listy: jedna odpowiada dostępnym narzędziom, druga narzędziom znajdującym się na pasku narzędzi Szybki dostęp. Za pomocą dostępnych przycisków przenosimy narzędzia z jednej listy na drugą modyfikując tym samym wygląd paska narzędzi.

Excel - Dostosowywanie paska narzędzi Szybki dostęp

Warto zwrócić uwagę na fakt, że oprócz standardowego paska narzędzi Szybki dostęp mamy możliwość utworzenia paska, który będzie wyświetlany tylko w konkretnym skoroszycie (obok standardowego paska narzędzi Szybki dostęp). Pamiętajmy, że grupa Wszystkie polecenia znajdująca się w lewej części okna zawiera także narzędzia, które nie są dostępne w Excelu w żadnym innym miejscu. Po dokonaniu zmian i ich zatwierdzeniu Excel automatycznie modyfikuje wygląd paska narzędzi Szybki dostęp.

Excel - Dostosowywanie paska narzędzi Szybki dostęp

Chcesz poprawić swoje umiejętności obsługi Excela? Po więcej porad zapraszamy na nasz liczne kursy informatyczne, m.in. kursy Microsoftkursy Excel i inne!

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.