fbpx

Funkcje Excela w księgowości

Prowadzisz własną firmę i samodzielnie zajmujesz się księgowością? A może robisz to zawodowo? W takim razie przydatne funkcje Excela w księgowości zdecydowanie ułatwią Ci pracę. Excel dla księgowych ma naprawdę wiele rozbudowanych funkcjonalności, o których nie każdy ma pojęcie. Szkolenie z obsługi tego programu pozwali je odkryć!

Excel a praca w księgowości

Szkolenie Excel dla księgowych może być bardzo przydatne, szczególnie dla osób, które na co dzień zajmują się finansami. Excel jest bardzo użytecznym narzędziem pracy dla księgowych. Można w nim łatwo prowadzić księgi rachunkowe, a także śledzić wszystkie transakcje finansowe. Co więcej, dzięki funkcjom Excela można łatwo analizować dane finansowe i podejmować decyzje biznesowe.

Szkolenie Excel dla księgowych pomoże Ci nauczyć się, jak wykorzystać program do prowadzenia księgowości. Jakie funkcje Excela na pewno warto znać?

Przydatne funkcje Excela, jakie warto znać w księgowości

Łączenie i porządkowanie danych w Excelu

Funkcja ta pozwala łączyć dane z różnych tabel. Dzięki temu można łatwo porównać dane z różnych źródeł i wyciągnąć wnioski. Wystarczy stworzyć odpowiednią formułę, czego nauczą Cię nasze kursy informatyczne.

Sumowanie warunkowe

Kolejną przydatną funkcją jest sumowanie warunkowe. Dzięki niej można stworzyć formułę, która będzie liczyła tylko te wartości, które spełniają określony warunek.

Sumowanie komórek z kilku arkuszy

Microsoft Excel pozwala też sumować komórki z kilku arkuszy. Wystarczy wybrać arkusze, które mają zostać uwzględnione w liczeniu.

Fragmentatory

Przydatną funkcją w księgowości są także fragmentatory w MS Excel. Oznacza to możliwość filtrowania kilku tabel przestawnych jednocześnie.

Wykresy dynamiczne

Excel dla finansistów może być przydatny także w celu sformatowania wykresów w taki sposób, żeby nowo dodane dane dostosowywały się automatycznie.

Nazywanie zbiorów danych

Umiejętności, jakie pozwoli uzyskać szkolenie Microsoft Excel branżowy, będą przydatne także przy większych analizach. Nazywanie zbiorów danych to funkcja, która będzie sporym ułatwieniem szczególnie przy korzystaniu z licznych źródeł danych.

Łączenie komórek

Korzystając z programu Excel w każdej chwili do wybranej tabeli można dodać kolumnę, która już istnieje.

Wypełnianie pustych pól w tabeli

Jedną z funkcji, które pozwalają uporządkować pracę jest też możliwość wypełniania pustych pól w tabeli. Używając odpowiednich skrótów klawiszowych można bardzo łatwo je uzupełnić.

Histogram w Excelu

Excel w księgowości przyda się także w celu śledzenia danych statystycznych. Właśnie w tym narzędziu można stworzyć histogram, czyli wykres przyporządkowujący wartościom zmiennej liczność. Szkolenie online z Excela w księgowości nauczy Cię tego, jak łatwo to przygotować.

Skróty klawiszowe w Excelu

Jak widzisz, przydatnych funkcji w Excelu jest naprawdę wiele. To tylko niektóre z nich. Warto pamiętać również jednak o tym, że istnieje też sporo przydatnych skrótów klawiszowych. Dzięki nim pracowanie w programie Excel jest jeszcze bardziej przejrzyste i łatwe. Sam komunikat Ctrl+F pozwala znaleźć interesujące Cię dane, natomiast Ctrl+Shift+kursor umożliwia szybkie zaznaczenie zakresu komórek. Wszystkie najważniejsze skróty w Excelu to coś, czego na pewno nie zabraknie na naszym szkoleniu.

Jeśli uważasz, że Excel dla księgowych jest dla Ciebie lub Twoich pracowników, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy, która zostanie przekazana w profesjonalny sposób.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.