fbpx

Jak usunąć tło ze zdjęcia w Photoshopie krok po kroku – instrukcja dla początkujących

Jak usunąć tło ze zdjęcia? To pytanie często pojawia się w głowach osób, które potrzebują zedytować swoją fotografię, albo poprzez wycinanie tła ze zdjęcia obrobić ją, tak aby estetycznie wyglądała np. w prezentacji. Przydatny do wykonania zadania polegającego na wycięciu tła będzie Photoshop. Jest on znacznie dokładniejszy od darmowych narzędzi online, które za pomocą sztucznej inteligencji automatycznie usuwają tło z obrazu. Nie każdy jednak wie, jak użyć Photoshopa, tak aby wyciąć tło ze zdjęcia. W artykule przedstawimy, jak usunąć tło w Photoshopie.

Przygotowanie zdjęcia do usunięcia tła — przesyłanie pliku

Przygotowanie zdjęcia do usunięcia tła to kluczowy etap, aby uzyskać dobrze wycięte zdjęcie bez niepotrzebnych elementów. W celu przesłania zdjęcia do Photoshopa, należy upewnić się, że plik ma odpowiednie wymiary i rozdzielczość. Dzięki temu zapewnisz najlepszą jakość wycięcia. Samo przesyłanie można wykonać bardzo prostym sposobem, korzystając z opcji „Otwórz plik” lub „Importuj”, a następnie kliknąć odpowiedni plik. Po tym procesie możemy przejść do tego, jak usunąć tło ze zdjęcia Photoshop.

Sposoby usuwania tła w Photoshopie — jakie narzędzia dostępne są w tym programie

Wiele osób zastanawia się, jak korzystając z programu Photoshop usunąć tło. Na szczęście to nic trudnego. W tym programie dostępne są różne narzędzia służące do usuwania tła ze zdjęć. Najpopularniejsze z nich to „Magic Wand Tool” oraz „Lasso Tool”. Pierwsze z nich pozwala na wybieranie obszarów o podobnym kolorze i usunięcie ich jednym kliknięciem. Żeby usunąć tło przy użyciu „Magic Wand Tool”, należy kliknąć ikonę narzędzia, a następnie wybrać obszar, który chcemy usunąć. Następnie powinniśmy wybrać opcję „Delete” lub „Cut” na klawiaturze. Jeśli chcemy usunąć więcej obszarów, można powtórzyć ten proces lub użyć „Shift”, aby wybrać więcej obszarów naraz. Na koniec należy zapisać plik bez tła.

Usuwanie tła przy pomocy narzędzia „Lasso Tool” to również skuteczny sposób, jednak wymaga on więcej wysiłku. Samo działanie jest dosyć proste — po wybraniu narzędzia zaznaczamy kontur przedmiotu, którego tło chcemy usunąć. Możemy korzystać z „Lasso Tool” w dwóch trybach — „Freehand” lub „Polygonal”. W przypadku trybu „Freehand” możemy samodzielnie zaznaczać obszar wokół obiektu, a w trybie „Polygonal” zaznaczamy wierzchołki, tworząc tak zwany poligon wokół obiektu. Po wykonaniu selekcji klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy „Layer via Copy”, aby skopiować zaznaczenie na nową warstwę. Na sam koniec usuwamy warstwę z tłem i modyfikujemy pozostałość, aby osiągnąć pożądany efekt.

Kurs Photoshop — świetny sposób na zdobycie nowych umiejętności

Obsługa programów graficznych jest bardzo przydatna w wielu zawodach związanych, chociażby z marketingiem. Photoshop kurs może nas nauczyć zarówno podstawowej wiedzy na temat używania tego programu, jak i pomóc nam w konkretnych kwestiach, często poruszanych w internecie, np. „jak wyciąć postać ze zdjęcia i wkleić na inne tło Photoshop”. Expose oferuje świetne kursy Photoshopa oraz innych programów w atrakcyjnych cenach.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.