fbpx

Jak zostać analitykiem danych?

Świat coraz bardziej jest zdominowany przez internet, a większość działań przynosi się właśnie tam. W związku z tym analityk Big Data to zawód rozwijający się i przyszłościowy. Świat wirtualny nie zatrzyma się, a cały czas będzie parł do przodu, w związku z tym takich specjalistów potrzeba na rynku pracy. Dowiedz się, jak zostać analitykiem danych i jakie obowiązki czekają na Ciebie podczas pracy w tym zawodzie. 

Czym zajmuje się analityk baz danych?

Młodszy i starszy analityk baz danych to osoby zajmujące się rozumieniem informacji. Dzięki temu możliwe jest wdrożenie odpowiedniej strategii w kampanii marketingowej i pozytywny wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Analityk baz danych analizuje poczynania konkurencji, wyciągając z tego odpowiednie wnioski.

Osoby pracujące w tym zawodzie muszą regularnie analizować wybrane obszary i robić z obserwacji analizy. Praca analityka polega także na okresowym raportowaniu danych i skrupulatnym przedstawianiu wniosków przełożonym.

Kto może zostać analitykiem baz danych?

Tak naprawdę ten zawód jest dla każdego, kto potrafi i lubi analizować. Jest zazwyczaj kolejnym krokiem w specjalizacjach informatycznych lub programistycznych. Analitykiem baz danych może zostać zarówno osoba po studiach, jak i ta po kursach. Osoba chcąca rozpocząć pracę w zawodzie powinna:

  • być uporządkowana,
  • być komunikatywna,
  • mieć analityczny umysł,
  • przywiązywać uwagę do szczegółów.

W zawodzie analityka pomocne są kursy informatyczne, dzięki którym wiedza będzie ugruntowana.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy studia są koniecznością, to odpowiedź brzmi nie. Jednak umiejętności zdobyte podczas wieloletniej nauki niewątpliwie będą atutem.

Jak wygląda codzienna praca analityka baz danych?

Wydaje Ci się, że praca analityka danych jest nudna? Nic bardziej mylnego, ponieważ zleceń jest wiele. Wszystko zależy od zadania i od firmy, dla której pracujesz. Musisz być osobą otwartą, mającą wiele nowych pomysłów, które uatrakcyjnią daną firmę.

To Ty będziesz osobą odpowiedzialną między innymi za wdrażanie planów marketingowych czy tworzenie strategii i biznesowych. Głęboka analiza pozwala także przewidzieć potencjalne straty i korzyści wynikające z tych działań. Jak podkreśla wielu specjalistów odczytywanie i analizowanie informacji jest ważne, jednak najważniejsze jest wysnucie właściwych wniosków. Musisz tak wykonać prezentację lub plan marketingowy, aby przekonać do siebie kierownictwo.

Podsumowanie

Analityk Big Data ma ciekawe i rozwijające zajęcie, do którego powinien być odpowiednio przygotowany. Warto zastanowić się nad podjęciem szkoleń. W tym przypadku przydatny może okazać się: kurs Excel, kurs analityk danych czy analiza danych w Pythonie. Zapoznaj się z ofertą szkoły Expose, w której wykładają najlepsi specjaliści. Nie czekaj. Spełniaj marzenia już dzisiaj i inwestuj w swoją przyszłość.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.