fbpx

Jaki język programowania wybrać na początek?

Myślisz nad tym, żeby się przebranżowić i zostać programistą? Taki ruch otworzy przed Tobą drzwi w wielu firmach. Jednak zanim zaczniesz szukać pracy w tym zawodzie, warto zastanowić się, jaki język programowania wybrać na początek. Dzięki temu dowiesz się, co dokładnie możesz robić będąc programistą i łatwiej będzie znaleźć Ci pracę właśnie w tym zawodzie.

Jaki język programowania wybrać na początek?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, który język programowania na początek będzie najlepszy — podpowiadamy!

JavaScript

Jeśli chodzi o najłatwiejszy język oprogramowania to najlepiej wybrać JavaScript. Bardzo często używa się go do tworzenia stron i aplikacji, dlatego z pewnością miałeś z nim styczność już gdzieś wcześniej. JavaScript jest nie tylko bardzo łatwy, ale też pozwala zadbać o interaktywność stron i umożliwia obsługę zdarzeń. Można z niego korzystać również w tak zwanym back-endzie. Znajomość tego języka oprogramowania jest ceniona przez potencjalnych pracodawców.

Python

Drugim językiem programowania, który poleca się osobom początkującym, jest Python. Wyróżnia go łatwość i czytelność, dzięki czemu już po krótkim czasie będziesz w stanie tworzyć podstawowe aplikacje. Jeśli więc chodzi o programowanie dla początkujących, sprawdzi się doskonale. Pythona najczęściej wykorzystuje się w pracy naukowej, do statystyk oraz zajmując się Big Data i sztuczną inteligencją. Jeżeli właśnie w tym kierunku chcesz podążać, kurs Pythona będzie w sam raz dla Ciebie!

Java

Podobnie jak w przypadku JavaScript na rynku jest bardzo dużo ofert pracy, które wymagają znajomości języka Java. Nasz kurs Java pozwoli Ci się z nim odpowiednio zapoznać. Ten backendowy język jest również bardzo popularny. M.in. ze względu na to, że pozwala tworzyć oprogramowanie desktopowe, gry oraz wszelkiego rodzaju aplikacje — również korporacyjne.

C++

Wskazaliśmy języki programowania, które są najbardziej przydatne w back-endzie. Jeśli chodzi natomiast o zastosowanie w sytuacjach, gdzie szczególnie liczy się wydajność, kluczowa będzie znajomość przynajmniej podstaw C++. Ten język programowania jest bardzo złożony, dlatego poleca się go osobom, które ukończyły już kursy programowania zapoznając się z innymi językami.

Jeśli interesuje Cię, jaki język programowania na początek będzie dla Ciebie najlepszy i nie wiesz, od czego zacząć, zdecyduj się na nasze szkolenia IT. Nasze kursy programowania pozwolą przyswoić podstawy języków programowania w przyjemny sposób. Zachęcamy też do tego, żeby zapisać się na bootcamp programowania.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.