fbpx

Jaki program wybrać do tworzenia profesjonalnych schematów blokowych i diagramów?

Kursy Excel

Efektowne przedstawienie opracowanych przez siebie materiałów jest podstawą sukcesu. Program do schematów to narzędzie, które warto wykorzystać zarówno podczas opracowywania oferty dla klienta, jak i podsumowań, które masz zaprezentować swojemu zespołowi. Umiejętność tworzenia schematów blokowych i diagramów to coś, co zapewniają kursy i szkolenia dla branży IT. Które z nich wybrać, by stworzyć atrakcyjną wizualnie prezentację?

MS Visio – stwórz diagram, którego potrzebujesz

Microsoft Visio to program, z którego możliwości powinieneś korzystać przy zestawianiu danych, jak najczęściej. Bogaty wybór wzorników i szablonów umożliwi Ci przekazanie istotnych informacji w atrakcyjny sposób – w formie diagramów i schematów. Czego dokładnie można oczekiwać od MS Visio w tym zakresie?

Dane kształtów

Program do tworzenia diagramów umożliwia tworzenie połączenia z danymi, które pochodzą z zewnętrznych źródeł. W ten sposób dane, które już posiadamy, w dwuetapowym procesie połączymy z danymi z innych programów pakietu MS Office, jak na przykład Excel i Access, ale też SQL Server i SharePoint. Dzięki temu w swoim diagramie stworzysz kształty, które zawierają dane różnego typu

Szablony

Tworząc diagramy i schematy blokowe w MS Visio, masz do dyspozycji wiele dostępnych tam grup szablonów. Każdy z nich wymaga dostosowania procesu odpowiedniego działania. W zależności od przeznaczenia diagramu Twoje preferencje, co do wyboru szablonu, będą się różniły.

Kształty i wzorniki

W programie MS Visio, znajdziesz też duży wybór kształtów i wzorników będących ich zbiorami. Przy ich wykorzystaniu z łatwością narysujesz diagram zawierający różne kształty. Microsoft Visio daje możliwość ich dostosowania – pozwala je łączyć, dzielić, a także przyklejać do konkretnych obiektów.

By wiedzieć, jak skorzystać z tych wszystkich praktycznych możliwości, które oferuje MS Visio, możesz zrobić Kurs Microsoft Visio, który znajdziesz w ofercie Expose. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę, jak przy tworzeniu diagramów w łatwy sposób łączyć kształty i dobierać odpowiednie szablony.

MS Power Point – prezentacja, którą zachwycisz

Tworzenie profesjonalnych diagramów i szablonów to zadania, których także możesz się podjąć, posiadając w swoim pakiecie MS Power Point. Jest to mniej zaawansowana, ale w wielu przypadkach wystarczająca, alternatywa dla MS Visio. Tabele i wykresy, możesz przenieść tam gotowe z innych programów pakietu MS Office. Jeśli tworzysz diagramy w MS Visio to też z łatwością umieścisz je w prezentacji. Narzędzia MS Power Point pozwalają na modyfikowanie obiektów eksportowanych z innych programów, ale też na tworzenie profesjonalnych diagramów i schematów od podstaw

Jeśli chcesz, by przedstawione przez Ciebie materiały w formie diagramów i szablonów były wykonane profesjonalnie to wybierz MS Visio lub MS Power Point. Kursy Microsoft Power Point i Visio, przygotowanie przez Expose, nauczą Cię, jak sprawnie korzystać z tych narzędzi i pozwolą przedstawić dane w atrakcyjny sposób.
 

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.