fbpx

Narzędzia do komunikacji zdalnej w zespole

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, a w dużym stopniu przyczyniła się do tego pandemia. W związku z tym niezbędne są odpowiednie narzędzia do pracy zdalnej, ułatwiające komunikację zespołową, pracę z klientem oraz naukę. Dzięki nam dowiesz się, jak ułatwić sobie komunikację zespołową pracując w domu i nie mając ze sobą bezpośredniego kontaktu.

Potrzeby pracownicze spowodowane kwarantanną i pandemią

Wiele osób zastanawia się, jak można efektywnie pracować zdalnie? Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż ludzie potrzebują kontaktu bezpośredniego z drugim człowiekiem, a praca zdania znacznie go utrudnia. W związku z tym należy poukładać sobie dzień pracy w taki sposób, aby obowiązki i zadania przynosiły oczekiwane rezultaty, a kontakt z drugim człowiekiem nie był ograniczony do minimum.

Pandemia oraz kwarantanna powodują, że wiele firm przenosi swoje stacjonarne biura do prywatnych domów pracowników. Ludzie przebywający długo w samotności, niemający częstego kontaktu z drugim człowiekiem z czasem zaczynają go łaknąć. W związku z tym wymyślono wiele programów i kursów, które ułatwiają pracę zdalną i kontakt ze współpracownikami.

Jeżeli jesteś osobą prowadzącą zespół projektowy, to musisz zdawać sobie sprawę z tego, że ludziom na pracy zdalnej może brakować motywowania, chwalenia i Twojego zaangażowania w realizowane przez nich projekty. W związku z tym, managerowie i kierownicy powinni wziąć pod uwagę przyziemne i emocjonalne problemy swojej kadry pracowniczej i spojrzeć na ich pracę również pod tym kątem.

Narzędzia umożliwiające i ułatwiające pracę zdalną

Jest wiele programów przydatnych do pracy zdalnej, które gromadzą notatki, bazy klientów, pomagają zapamiętać zadania, umożliwiają kontakt z zespołem lub informują o nadchodzącym deadline.Przydatne mogą okazać się kursy Microsoft czy kursy Microsoft Outlook. Jakie jeszcze programy do pracy zdalnej będą zatem najodpowiedniejsze? Poznaj kilka z nich.

Poczta mailowa Outlook

Podstawowym narzędziem komunikacji zarówno z klientem, jak i współpracownikami jest poczta mailowa. To dzięki niej można pisać wiadomości, wymieniać opinie, a także dołączać ważne dokumenty czy zdjęcia, za pomocą załączników. Każdy pracownik posiada swoją skrzynkę mailową, a żeby ułatwić poruszanie się w niej, warto tworzyć foldery i podfoldery, w których będą pogrupowane informacje, ułatwiające pracę. Codzienne obowiązki ułatwi poczta Outlook, w której podstawowe funkcje są intuicyjne, jeżeli chcesz poszerzyć swoje wiadomości, to wybierz się na kursy Microsoft Outlook.

Spotkania video – Teams

Spotkanie wideo w aplikacji Teams to fenomenalne rozwiązanie dla tych, którzy wolą kontakt bezpośredni, a nie mailowy. Wideokonferencje umożliwiają udostępnianie ekranu, plików wideo i audio. Jako zespół możecie stworzyć jedno konto przeznaczone do wspólnej komunikacji. W celu profesjonalnego zarządzania spotkaniami i koordynowania ich pomogą kursy, dzięki którym praca w systemie zdalnym będzie bardziej skoordynowana i zsynchronizowana. Kurs MS Teams jest fantastycznym rozwiązaniem dla osób początkujących i zaawansowanych.

Zarządzanie projektem – MS project

MS Project to narzędzie, które umożliwia zarządzanie i kontrolowanie projektów. Microsoft Project jest niezwykle popularny i najczęściej używany przez menedżerów czy kierowników, którzy z powodzeniem mogą śledzić postępy pracy podwładnych. Program działa niezwykle intuicyjnie i pozwala ułożyć pracę w sposób czytelny i przejrzysty. Microsoft Project jest odpowiednim rozwiązaniem dla firm zajmujących się odmiennymi branżami.

Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem korporacji, prowadzisz salon motoryzacyjny czy agencję marketingową jest to udogodnienie dla całego zespołu projektowego. Mimo iż MS stara się by ich aplikacje był intuicyjne zachęcamy do skorzystania z oferty kursów, które wycisną z programu 100% i pomogą skoordynować zespół w takim stopniu. Kurs Microsoft Project pomoże zrozumieć podstawowe informacje laikom i podszkoli profesjonalistów.

Podsumowanie

Jeżeli pragniesz postawić na rozwój swoich pracowników lub własny to proponujemy współpracę z firmą Expose, która ma ogromne, wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Ta innowacyjna, a zarazem dynamicznie rozwijająca się grupa szkoleniowa proponuje wspomniany już kurs Microsoft Project oraz kurs Microsoft Teams.

Firma przeprowadza szkolenia indywidualne, grupowe, ale także rozwijając kursy informatyczne online. Spraw, aby praca była jak najbardziej efektywna, dlatego korzystaj najlepszych programów rozwijających wiedzę branżową.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.