fbpx

MS Office – jak się nauczyć i umiejętnie korzystać z narzędzi w tym pakiecie?

MS Office 365 – jak się nauczyć i umiejętnie korzystać z narzędzi w tym pakiecie? To wcale nie jest tajemna wiedza, którą posiadają tylko zaawansowani programiści. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest MS Office, co zawiera i ile kosztuje, koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

Pakiet MS Office – co to jest?

Na początek opowiedzmy na pytanie: pakiet MS Office 365 – co to jest? Najprościej mówiąc, jest to pakiet aplikacji biurowych, takich jak edytor tekstu (Microsoft Word), arkusz kalkulacyjny (Excel) czy program do tworzenia prezentacji (PowerPoint). MS Office 365 został przygotowany przez firmę Microsoft jako następca klasycznego zestawu programów. Od swojego poprzednika Office 365 różni się między innymi możliwością obsługi danych w chmurze, większą integracją z pozostałymi usługami Microsoftu oraz całkowicie innowacyjnym sposobem podejścia do pracy w zespole.

Najważniejszą cechą pakietu Microsoft Office 365 jest gromadzenie danych w chmurze. Dzięki temu wystarczy Ci dostęp do internetu i pobrane aplikacje – i już, możesz korzystać z popularnych programów na laptopie, tablecie czy smartfonie, niezależnie od systemu operacyjnego czy też tego, w jakim miejscu aktualnie przebywasz.

Pakiet MS Office – co zawiera?

Co zawiera pełny pakiet MS Office 365? Najważniejsze programy dostępne w jego ramach to:

  • Word – popularny edytor tekstowy, w którym stworzysz nawet najbardziej zaawansowane dokumenty,
  • Outlook – aplikacja poczty e-mail,
  • OneDrive – wirtualny dysk w chmurze, w którym przechowywane są wszystkie Twoje pliki,
  • Excel – arkusz kalkulacyjny,
  • PowerPoint – program do tworzenia oraz pokazów prezentacji,
  • Teams – komunikator, który odmienił organizację pracy zespołowej i umożliwił spotykanie się w czasach pracy zdalnej.

MS Office – jak się nauczyć?

MS Office – jak się nauczyć programów wchodzących w skład pakietu? Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług Microsoftu lub chcesz poznać wszystkie możliwości, jakie oferuje Office 365, możesz zapisać się na kursy i szkolenia Microsoft. Doskonale przygotują Cię do obsługi nawet najbardziej zaawansowanych działań, dzięki czemu będziesz mógł pochwalić się nowymi umiejętnościami w CV.

Czego nauczysz się na szkoleniu z MS Office? Kursy przygotowane przez naszą firmę szkoleniową obejmują przybliżenie najważniejszych kwestii dotyczących użytkowania programów z pakietu. Kursy Microsoft Office pozwolą Ci zgłębić wiedzę niezbędną do efektywnego korzystania z takich programów jak Excel, Word, PowerPoint, a także dodatków usprawniających pracę w nich.

Ile kosztuje MS Office?

Pakiet Microsoftu to usługa płatna, której ceny znacząco różnią się w zależności od wybranego wariantu. Ile kosztuje MS Office 365? Najtańsza jest opcja Personal, czyli dla jednego użytkownika – tu ceny zaczynają się od 159 zł za rok (średnio to wydatek rzędu 200-220 zł rocznie). Nieco droższy będzie pakiet Family, czyli przeznaczony do użytku osób tworzących jedno gospodarstwo domowe. To koszt około 400-420 zł rocznie. Bardziej zaawansowane warianty Business dla firm (w opcji Basic, Standard oraz Premium) mają zróżnicowane ceny, zależne od liczby użytkowników (opłata naliczana jest per jedna osoba, najtańsze oferty to około 4 euro za miesiąc).

Pakiet MS Office 365 można kupić na oficjalnej stronie Microsoftu, a także na zasadzie subskrypcji poprzez sklepy internetowe.

Podsumowanie

Czujesz, że potrzebujesz powtórki z obsługi Worda lub Excela? Chcesz podnieść poziom zaawansowania, jeśli chodzi o znajomość MS Office? Zgłoś się do nas – pomożemy Ci dobrać szkolenie dopasowane do stanu aktualnie posiadanej wiedzy oraz do Twoich potrzeb. Jeśli interesują Cię różnego rodzaju kursy informatyczne, takie jak pełne szkolenia z pakietu Microsoft lub pomoc w obsłudze pojedynczych programów (np. kursy Excel), zapraszamy do Expose!

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.