fbpx

Front-end developer – czym się zajmuje i jak nim zostać

Wiele osób zastanawia się, czym zajmuje się front-end developer. Oczywiście poniżej szczegółowo opiszemy, kim jest ta osoba i co należy do jej zadań. Jednak już teraz napiszemy, że jeśli masz zmysł artystyczny i dodatkowo interesujesz się tworzeniem stron internetowych, to ta praca może być dla Ciebie. Nie musisz kończyć studiów, by rozwijać się w tym zawodzie. Wystarczy pomysł, dobre chęci i zaangażowanie. Dowiedz się, ile zarabia front-end developer i jak nim zostać.

Czym zajmuje się front-end developer?

Najprościej ujmując front-end developer to programista. Jego głównym zadaniem jest dbanie o wizualną stronę witryny internetowej. Zajmuje się projektowaniem i zmienianiem tego, co użytkownicy widzą, korzystając ze strony. Do zadań front-end developera należy także:

  • dodawanie i tworzenie na stronę grafiki i animacji,
  • dostosowywanie strony do poszczególnych urządzeń mobilnych,
  • projektowanie i udoskonalanie menu,
  • dobieranie odpowiednich czcionek, wielkości, przycisków, guzików itd., które wpływają na aspekt wizualny.

Front-end developer ma za zadanie nieustannie monitorować stronę i przystosowywać ją do wymagań odbiorcy. Jeśli na witrynie pojawi się jakikolwiek błąd lub utrudnienie, to front-end developer powinien zaproponować właściwe rozwiązanie. Praca nad stroną internetową składa się z wielu czynników, dlatego front-end developer współpracuje z kilkoma osobami z działu IT.

Z jakich technologii korzysta front-end developer i jakie umiejętności musi posiadać?

Front-end developer to osoba, która powinna mieć takie umiejętności jak:  biegła znajomość języków HTML CSS czy JavaScript. W tej pracy niezbędna jest wiedza o frameworkach, takich jak Angular, React i Vue czy Bootstrap. Większość osób z zawodu poleca zapoznanie się z narzędziem o nazwie Git. Jest to system, którego używa wielu front-end deweloperów.

Jeśli deweloper musi polegać wyłącznie na sobie, to dobrze by było, aby znał się również na grafice. Jeśli ktoś rozpoczyna swoją przygodę z tym zawodem, to dobrze jest wcześniej udać się na kurs front-end dla najmłodszych oraz szkolenie HTML i CSS.

Warto pomyśleć o innych szkoleniach, jeśli chcesz podjąć pracę w tym zawodzie.  Doświadczenie i praktyka są ważne, ale w tym wypadku warto poznać również wiedzę teoretyczną. Niewątpliwie zawód wymaga obycia z estetyką, wdrażania nowych pomysłów i bycia otwartym na nowe rozwiązania. Deweloper powinien być też na bieżąco z nowinkami ze świata IT.

Ile zarabia front-end developer? Na jakie wynagrodzenie może liczyć?

Na pewno wielu z was zastanawia się, czy warto zostać front-end developerem ze względów finansowych. Wynagrodzenia w tej branży zależą od wielu czynników, takich jak: miasto, doświadczenie kandydata czy firma. Osoba może liczyć na większe pieniądze, jeśli prezentuje wiedzę na wysokim poziomie, ma ukończone studia lub kursy. Zakres wynagrodzenia jest dosyć szeroki i szacuje się je od 3500 do nawet 14 000 brutto. Wraz z postępami w pracy i podnoszeniem swoich kwalifikacji można liczyć na większe wynagrodzenie.

Jak zostać front-end developerem?

Jak już zostało wspomniane, nie trzeba kończyć specjalnych studiów kierunkowych, a wystarczy podjąć się szkoleń. Często okazują się one najlepszym rozwiązaniem, ponieważ dostarczają rzetelną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Dla pracodawcy te umiejętności liczą się najbardziej, a z kursów wyniesiesz wiele. Warto skierować uwagę na kursy informatyczne oraz kursy JavaScript i jQuery. Dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób widzących swą karierę w tej dziedzinie, jest kurs webmaster expose.

Expose to miejsce, które zaproponuje Ci wiele kierunkowych szkoleń, pod okiem profesjonalistów z branży IT. Jeśli chcesz kształcić się w kierunku front-end developera to skontaktuj się z nami, a wskażemy najlepszą drogę i podpowiemy jakie kursy wybrać

Podsumowanie

Wiesz już, czym zajmuje się front-end developer i ile zarabia. Jeśli chcesz rozwinąć się w tym kierunku, to jest to przyszłościowy zawód, który nigdy Ci się nie znudzi. Internet nieustannie się zmienia, wprowadzając nowe technologie i rozwiązania, w których możesz brać czynny udział. Jeśli wiążesz z tym zawodem przyszłość, to nie czekaj dłużej. Wysyłaj aplikacje o pracę i zapisz się na jeden z naszych kursów.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.