fbpx

Jakie kursy informatyczne warto zrobić?

Wiele osób, które rozważa rozpoczęcie pracy w branży IT, zastanawia się, jakie kursy informatyczne warto zrobić. Wybór różnych szkoleń na rynku jest bardzo duży, jednak nie wszystkie oferty są tak opłacane, jak można by tego oczekiwać. Jaki kurs IT warto zrobić, żeby zdobyć przydatne umiejętności i nie stracić pieniędzy? Najlepiej postawić na co najmniej dwa kursy — jeden ogólny, drugi pomagający zdobyć konkretną specjalizację. Przeczytaj nasz artykuł i zobacz, jakie przydatne kursy informatyczne warto wykupić, żeby znaleźć dobrze płatną pracę.

Jakie kursy informatyczne warto zrobić?

To, jakie kursy informatyczne warto wybrać, zależy przede wszystkim od Twojej aktualnej znajomości branży, ale także od planów zawodowych czy zainteresowań. Poniżej przedstawiamy najbardziej opłacalne szkolenia IT, które warto wykupić.

Projektowanie aplikacji mobilnych

Projektowanie aplikacji mobilnych to przydatna umiejętność, ceniona przez wielu pracodawców. Na kursie nie tylko poznasz podstawowe zasady ich tworzenia, ale także nauczysz się poprawiać ich ergonomiczność i ulepszać ich funkcję. To szkolenie jest odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak również zaawansowanych, które chcą poprawić jakość tworzonych przez siebie aplikacji.

ASP.NET Core Kurs 

ASP.NET Core Kurs to kolejne szkolenie, które warto wykupić, jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje. Dzięki niemu nauczysz się tworzyć funkcjonalne strony internetowe.

Kurs C++

Kurs C++ pozwoli Ci tworzyć programy i gry. Jest to jeden z najpopularniejszych języków programowania, a więc zapotrzebowanie na tę umiejętność na rynku jest bardzo duże.

Kurs GIT

Kurs GIT to bez wątpienia jeden z najbardziej przydatnych kursów informatycznych. Program znacząco usprawnia pracę programistów, a jego znajomość znajduje się często na liście obowiązkowych umiejętności kandydata na stanowisko programisty.

Kursy programowania Java

Kursy programowania Java przygotują Cię do tworzenia zaawansowanych systemów. Jest to popularny język back-endowy, który ma szerokie zastosowanie. Programiści, którzy umieją się nim posługiwać, osiągają jedne z najwyższych zarobków.

Java EE

Kurs Java EE jest kolejnym krokiem, który pomoże Ci zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy. Ułatwi Ci tworzenie aplikacji webowych i podniesie Twoje kwalifikacje.

Kursy z Języka Python

Kursy z języka Python to jedna z najlepszych opcji dla początkujących. Język ten jest stosunkowo mało skomplikowany, więc jego nauka nie sprawia wiele problemów. Ta umiejętność jest również bardzo ceniona przez pracodawców.

Kursy R

Kursy R wprowadzają szkolących się do tego praktycznego pakietu. Język R jest wykorzystywany przez profesjonalnych programistów do analizy danych, a jego znajomość jest bardzo ceniona przez pracodawców.

Czy trzeba być po studiach, aby dostać pracę na stanowisku programisty?

Jak pokierować swoją karierą, by zostać programistą? Najprostszą drogą wydaje się pójście na studia informatyczne. Zajęcia na uczelni rzeczywiście pomagają zdobyć wymagane umiejętności, a doświadczeni wykładowcy mogą wskazać studentom najkorzystniejsze drogi rozwoju. Nie oznacza to jednak, że bez studiów nie można nauczyć się programowania. Wielu cenionych specjalistów to samoucy, którzy skończyli inne kierunki, a niektórzy nie mają nawet wyższego wykształcenia. W tym zawodzie zdecydowanie ważniejsze są takie cechy jak wytrwałość, otwartość na zmiany i szybkie przyswajanie informacji. Wiele informacji można zdobyć dzięki specjalistycznym książkom, jednak dużo korzystniejszą opcją są kursy programowania. Możesz wybrać szkolenie, które jest dostosowane do Twojego aktualnego poziomu. W razie problemów ze zrozumieniem materiału masz również możliwość konsultacji z prowadzącym.

Czy posiadając certyfikaty ze szkolenia można więcej zarobić?

Kursy informatyczne warto przejść również ze względu na certyfikaty. Choć oczywiście najważniejsze są umiejętności, dla potencjalnego pracodawcy zaświadczenia są dowodem na kompetencje kandydata. Osoba z certyfikatem ukończenia szkolenia nierzadko otrzymuje wyższe stanowisko, a więc wyższe zarobki. Poza tym rekruterzy dużo chętniej zapraszają na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które mają poświadczenie swoich umiejętności. Zaświadczenie odbycia kursu zwiększy więc Twoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy.

Podsumowanie

Wiele osób marzy o zdobyciu pracy w IT. Wiedza z tej branży jest łatwo dostępna, jednak nie wszyscy wiedzą, jakie kursy informatyczne warto zrobić. Polecamy najbardziej popularne i opłacalne szkolenia, takie jak:

  • projektowanie aplikacji mobilnych,
  • kurs ASP.NET Core Kurs,
  • kurs C++,
  • kurs GIT,
  • kursy programowania Java,
  • kurs Java EE,
  • kursy z Języka Python,
  • kursy R.

Dzięki tym szkoleniom możesz zdobyć przydatne umiejętności bez studiów informatycznych. Certyfikaty z tych kursów zwiększą także Twoje szanse na znalezienie wysoko płatnej pracy.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.