fbpx

Usuwanie i wyszukiwanie duplikatów w MS Excel

Usuwanie duplikatów pozwala na pozbycie się zduplikowanych rekordów (w całości lub w określonych kolumnach) z określonego zakresu danych. Aby usunąć duplikaty klikamy na jedną z komórek tabeli, która ma być przeszukiwana lub zaznaczamy zakres ręcznie i wybieramy Usuń duplikaty na karcie Dane. W oknie Usuwanie duplikatów mamy możliwość określenia kolumn, które mają być brane pod uwagę przy wyszukiwaniu duplikatów; przy zaznaczeniu wszystkich kolumn usunięte zostaną tylko wiersze, w których dane powtarzały się będą w każdej komórce, natomiast w każdym innym przypadku porównywane będą tylko zaznaczone kolumny, jednak usunięte zostaną również całe wiersze.

Excel - usuwanie duplikatów

W przypadku, gdy zamiast nazw nagłówków z zaznaczonego zakresu danych, mamy litery alfabetu oznaczające kolumny arkusza Excela, musimy zaznaczyć opcję Moje dane mają nagłówki, w górnej części okna Usuwanie duplikatów. Przyciski Zaznacz wszystkie i Usuń zaznaczenie wszystkich świetnie sprawdzają się w sytuacji kiedy mamy do czynienia z rozbudowanymi tabelami zawierającymi wiele kolumn. Po usunięciu duplikatów Excel wyświetla informację na temat wykonanej czynności.

Excel - usuwanie duplikatów

Nauka Excel jest dla Ciebie trudna, nie wiesz od czego zacząć i jak się uczyć? Sprawdź nasze kursy informatyczne – oferujemy między innymi kurs Excel.

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.