fbpx

Jak utworzyć spotkanie w MS Teams?

Wstęp

W ciągu ostatnich dwóch lat programy do wideo konferencji w trakcie pracy zdalnej stały się niezwykle popularne. Jednym z bardziej znanych i do tego łatwym w obsłudze jest Microsoft Teams. Aby uczestniczyć w spotkaniu wystarczy wejść w link, który udostępnia nam osoba tworząca spotkanie. Ale jak samemu utworzyć spotkanie? W poniższym artykule dowiesz się jak sprawnie utworzyć i udostępnić innym możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu. Więcej o pracy w MS Teams możesz dowiedzieć na naszych zajęciach – Kurs MS Teams

Kalendarz i tworzenie spotkania

Aby rozpocząć tworzenie spotkania klikamy na zakładkę Kalendarz po lewej stronie ekranu głównego w aplikacji MS Teams.

Tworzenie spotkanie w MS Teams

Mamy tu do dyspozycji przede wszystkim wybór daty spotkania. Strzałkami w górnej części wybieramy odpowiedni tydzień. Następnie wybieramy dowolną godzinę w dniu, w którym chcemy utworzyć spotkanie. Dowolną bo w kolejnym oknie możemy dostosować godziny do naszych potrzeb.

Tworzenie spotkanie w MS Teams

Interfejs okna tworzenia spotkania

W kolejnym oknie mamy możliwość wpisania:

  • tytułu spotkania
  • dodania uczestników
  • zmiany daty i godziny
  • dodania kanału
  • dodania lokalizacji
  • dodatkowego opisu lub komentarza

Tytuł spotkania wpisujemy wedle uznania. W opcji dodaj uczestników wymaganych podajemy maile osób, które mają być na spotkaniu. Spowoduje to, że otrzymają maila po zapisaniu przez nas spotkania z informacją i linkiem. Równie dobrze możemy takiego maila wysłać tylko do siebie (wpisując swojego maila) i później ręcznie link z maila przesłać innym użytkownikom. Jest również możliwość wybrania uczestników Opcjonalnych. Czyli takich, którzy będą ewentualnie. W praktyce nie różni się to niczym bo i wymagani i opcjonalni mają takie same możliwości w uczestnictwie. Podajemy datę oraz godzinę rozpoczęcia spotkania i obok datę oraz godzinę zakończenia.

Tworzenie spotkanie w MS Teams

Jeśli zachodzi potrzeba utworzenia spotkania cyklicznego to również mamy taką możliwość.

Tworzenie spotkanie w MS Teams

Opcja Niestandardowe pozwala nam na więcej możliwości. Na przykład możemy utworzyć spotkanie, które będzie trwało tylko jutro i pojutrze.

Tworzenie spotkanie w MS Teams

Pozostałe opcje wyboru są mniej istotne. Tak naprawdę do utworzenia spotkania jest nam potrzebna jego nazwa, data i godzina. W lokalizacji możemy wybrać pomieszczenia. Jest to wygodne w firmach, które mają kilka sal konferencyjnych. Możemy również dodać kanał. Każdy kanał jest związany z konkretnym tematem, działem lub projektem. Lokalizację i Kanał należy wcześniej utworzyć.

Poniżej przykładowe spotkanie. Po wszystkim wybieramy wyślij w prawym górnym rogu.

Tworzenie spotkanie w MS Teams

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł to zachęcam do zapoznania się z naszymi Kursami MS Teams.

Zobacz również

Szkolenia

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.