fbpx

Jak zmienić tło w MS Teams?

Wstęp

Podczas pracy zdalnej, której w ostatnich kilkunastu miesiącach znacznie przybyło w wielu branżach korzystamy z różnych programów, dzięki którym możemy połączyć się za pomocą wideo konferencji ze współpracownikami lub klientami. Jednym z najbardziej popularnych programów do tego jest Microsoft Teams. Ważnym zagadnieniem przy pracy z tym programem jest kwestia naszego tła. Jeśli siedzimy w swoim mieszkaniu nie chcielibyśmy aby nasi przełożeni, współpracownicy lub klienci widzieli naszą sypialnie, kuchnie albo widok z naszego okna. Innym powodem może być spotkanie tematyczne. Przykładowo ktoś obchodzi urodziny i chcielibyśmy mieć tło w tej konwencji. W poniższym artykule zobaczycie jak łatwo wybrać ciekawe tło.

Gotowe tła w MS Teams

Pierwszym i zarazem najłatwiejszym krokiem jest po prostu wybranie tła zaproponowanego przez twórców aplikacji. W tym celu w trakcie trwającego spotkania wybieramy ikonkę trzech kropek w górnej sekcji programu i wybieramy Zastosuje efekty tła. Więcej o pracy w MS Teams możesz dowiedzieć na naszych szkoleniach: Kurs MS Teams

Tło w MS Teams

Następnie wybieramy jeden z blisko 30 typów jakie zaoferowali nam producenci. Na dole mamy również dostępną opcje podglądu tak byśmy mogli sprawdzić czy dane tło nam odpowiada. Dolna opcja Zastosuj i włącz wideo spowoduje, że tło zostanie uruchomione i wszyscy je zobaczą. 

Tło w MS Teams

Własne tło

Mamy także możliwość stworzenia własnego tła. Gdy najedziemy kursorem myszy na opcje Dodaj nowe wyświetli nam się komunikat z wymaganiami. Warto więc przed znalezieniem konkretnego obrazu na nasze tło się z tym zapoznać. Klikając na opcje Dodaj nowe będziemy musieli odnaleźć tło zapisane na naszym komputerze.

Tło w MS Teams

Wymagania nie są zbyt wyśrubowane gdyż – najprościej rzecz ujmując – widełki rozmiaru obrazu od 360 x 360 do 2048 x 2048 są bardzo duże i niemal dowolnie możemy wybierać obrazy. Typy pliku obejmują te najbardziej popularne jakie możemy pobrać z Internetu lub robiąc samemu zdjęcie z aparatu na telefonie lub innym urządzeniu. Natomiast współczynnik proporcji to relacja między szerokością, a wysokością obrazów. Zazwyczaj są wyrażone jako dwie liczby, takie jak 3:2, 4:3 lub 16:9. Szerokość jest zawsze pierwszą liczbą. Na przykład stosunek 16:9 może mieć szerokość 1600 pikseli na 900 pikseli wysokości. Może to być też 1920 x 1080, 1280 x 720 lub dowolna inna kombinacja szerokości i wysokości, która może być obliczana jako 16:9.

Najlepszą metodą na znalezienie ciekawego tła jest wyszukiwarka internetowa i wpisanie odpowiedniej frazy:

  • MS Teams background
  • MS Teams wallpaper
  • Teamsy przykładowe tło
  • Teams Star Wars

Wybrany element zapisujemy jak zwykłe zdjęcie pobrane z Internetu.

Oczywiście wiele też zależy od oświetlenia w pomieszczeniu 🙂

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł to zachęcam do zapoznania się z naszymi Kursami MS Teams.

Zobacz również

Szkolenia

udostępnij:
Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.