fbpx

Jak ustawić stopkę/podpis w Outlooku?

Nie wiesz, jak ustawić stopkę w Outlook? Jeśli codziennie odpisujesz na setki maili i w każdym ręcznie dodajesz swój podpis, to warto pomyśleć nad automatyzacją tego procesu. W Expose chętnie Cię tego nauczymy!

Stopka w Outlooku — dlaczego warto ją ustawić?

Podpis pod treścią maila to najczęściej integralna część wiadomości, która powinna znaleźć się w każdej korespondencji. Niekoniecznie musi być on dodawany ręcznie. Automatyzacja podpisywania maila polega na ustawieniu tzw. stopki, czyli fragmentu tekstowo/graficznego, który będzie umieszczony zawsze na końcu naszej wiadomości.

Jednolity podpis wstawiany automatycznie sprawi, że za każdym razem podpiszemy swojego maila (czyli nie będzie już sytuacji, w której wysłaliśmy maila bez podpisu), a także unikniemy pomyłek czy literówek w naszym podpisie. Dodatkowo ustawiając stopkę w Outlooku możemy dodać kilka podpisów. Np. jeden bardziej formalny, dla kontaktów spoza firmy, a drugi krótszy, mniej formalny, dla kontaktów wewnątrz organizacji.

Jak zmienić stopkę w Outlook?

Aby skorzystać z podpisu w Outlook, trzeba go najpierw stworzyć. Ustawienia stopki w Outlook możemy znaleźć w dwóch miejscach:

  1. Pierwszy sposób polega na przejściu do opcji Outlooka poprzez kartę Plik -> Opcje, następnie wybranie kategorii Poczta, gdzie w pierwszej kategorii o nazwie Redagowanie wiadomości znajdziemy przycisk Podpisy.
outlook
  1. Drugi sposób to skorzystanie z przycisku Podpisy, który znajdziemy w oknie tworzenia nowej wiadomości lub podczas odpowiadania na maila. Wspomniany przycisk znajduje się w karcie Wiadomość -> sekcja Dołączanie -> Podpis -> Podpisy.
outlook

Jeśli chcesz poznać więcej tajników Outlooka, koniecznie sprawdź nasze szkolenia Outlook, które pozwolą Ci wyciągnąć z programu jeszcze więcej niż do tej pory!

Jak dodać stopkę w Outlooku?

W celu ustawienia podpisu w Outlooku musimy nadać takiej stopce nazwę (ponieważ podpisów może być wiele). Zaczniemy od ustawienia formalnego podpisu, przeznaczonego dla kontaktów spoza firmy. W tym celu w oknie Podpisy i papeterie klikamy w przycisk Nowy i nadajemy nazwę Formalny.

outlook

Od tego momentu uaktywnia nam się sekcja Edytuj podpis, w której tworzymy naszą formalną stopkę. Po wprowadzeniu wszystkich potrzebnych danych trzeba pamiętać o ich zapisaniu. Zrobisz to klikając w przycisk Zapisz, tuż obok przycisku Nowy.

outlook

Przy okazji warto zauważyć, że dopiero co stworzony podpis w Outlook ustawia się automatycznie jako stopka do każdej nowej wiadomości e-mail. Można to zobaczyć w sekcji „Wybierz podpis domyślny”. Jeśli chcesz, aby taki podpis był używany również w odpowiedziach czy wiadomościach przesłanych dalej, wystarczy kliknąć dany podpis w liście „Odpowiedzi/wiadomości przesłane dalej”.

Dokładnie w taki sam sposób możemy stworzyć kolejne podpisy do wiadomości, jakie stworzysz w programie Outlook. W tym nieformalny lub jakiekolwiek inne, które przyjdą Ci do głowy.

Jak używać podpisów ustawionych w Outlooku?

Gdy już uda się utworzyć stopkę Outlook i sprawić, że będą ustawiać się automatycznie, nie znaczy to, że zawsze będziemy chcieli skorzystać z automatycznego podpisu. Jeśli chcesz szybko przełączać się pomiędzy stworzonymi podpisami, zawsze możesz skorzystać z przycisku Podpis, który znajduje się w karcie „Wiadomość” w sekcji „Dołączanie” lub z prawego przycisku myszy na podpisie w treści maila. Powyższe czynności obrazuje poniższa animacja:

outlook

Jak widać, stworzenie automatycznego podpisu e-mail w Outlooku to bardzo prosta sprawa, a zdecydowanie ułatwia życie.

Te i inne przykłady podobnych „ułatwiaczy życia” znajdziesz w proponowanych przez nas wpisach blogowych. Warto też wpisać się na listę uczestników jednego z naszych kursów! Polecamy także kursy i szkolenia Microsoft oraz kursy Excel.

Zobacz również:

Szkolenia:

Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.