fbpx

Jak udostępnić ekran w Zoomie?

W obecnych czasach coraz częściej pracujemy z domu, więc siłą rzeczy spotykamy się z klientami czy współpracownikami online. Aby praca przebiegała podobnie do tego jak wyglądały spotkania stacjonarne, musimy korzystać z platform umożliwiających zdalną komunikację. Najpopularniejsze aplikacje do wideokonferencji to Microsoft Teams, Google Meet i Zoom.

Dzięki nim jesteśmy w stanie szybko i bezproblemowo połączyć się z dowolnymi osobami, w dowolnym zakątku globu i porozumieć się przekazując jednocześnie dźwięk i obraz. Na tym drugim, czyli obrazie skupimy się w tym artykule i omówimy w jaki sposób udostępnić ekran w aplikacji Zoom.

Jeśli interesuje Cię poznanie wszystkich tajników Zooma czy Teamsów, koniecznie sprawdź nasze szkolenia, dzięki którym wideokonferencje nie będą kryły przed Tobą tajemnic!

Dołączenie z udostępnieniem

Udostępnienie ekranu to jedna z podstawowych i najczęstszych czynności, które wykonujemy podczas spotkań online. W Zoomie co ciekawe możemy to wykonać w dwóch sytuacjach, gdy jesteśmy już na spotkaniu i teoretycznie gdy jeszcze nas na nim nie ma…

Brzmi niemożliwie i technicznie rzecz biorąc jest to niemożliwe 😉, ale w głównym oknie programu na karcie Dom znajduje się przycisk Udostępnij ekran. Po jego kliknięciu aplikacja zapyta nas o klucz udostępniania lub identyfikator spotkania, czyli numer jednoznacznie identyfikujący dane spotkanie. Gdy taki numer podamy, klikamy w Udostępnij ekran, a aplikacja przeniesie nas na spotkanie, jednocześnie pozwalając wybrać jaki ekran komputera bądź otwarte okno chcielibyśmy udostępnić. Po dokonaniu wyboru klikamy Udostępnij i gotowe!

Potwierdzeniem, że jesteśmy już na spotkaniu i udostępniamy ekran jest czarna belka u góry ekranu z widocznym napisem na zielonym tle i czerwonym przyciskiem, pozwalającym zakończyć udostępnianie. Opisane kroki przedstawia poniższa animacja:

zoom udostępnianie ekranu

Taki sam przycisk znajdziemy również pod prawym przyciskiem myszy, gdy klikniemy na logo aplikacji Zoom w pasku startu.

zoom udostępnianie ekranu

Druga możliwość

Standardowym działaniem znanym z każdego programu do organizowania meetingów jest udostępnienie ekranu, gdy już jesteśmy uczestnikiem spotkania. W Zoomie wystarczy w głównym oknie spotkania najechać na środek ekranu co spowoduje wyświetlenie czarnej belki w dolnej części monitora, a tam na środku łatwo zlokalizujemy zielony przycisk Udostępnij ekran. Zasada działania od tego momentu jest identyczna jak poprzednio opisaliśmy.

zoom udostępnianie ekranu

Udostępniaj więcej niż tylko ekran!

Jeśli nie zwróciliście wcześniej dokładnie uwagi, to w oknie udostępniania standardowo wybrane są podstawowe opcje udostępniania. Natomiast, jeśli klikniemy w przycisk Zaawansowane lub Pliki to ukażą nam się dodatkowe opcje, wśród których możemy wybrać udostępnienie tylko części ekranu albo obrazu z innej kamery. Jeśli chcemy udostępnić więcej niż jeden ekran to też nic nie stoi na przeszkodzie! Wystarczy zaznaczyć wybrane przez nas okna trzymając jednocześnie przycisk Ctrl.

W zakładce Pliki możemy wybrać jedną ze wspieranych usług przechowywania danych w chmurze takich jak OneDrive, dysk Google’a czy SharePoint.

zoom udostępnianie ekranu

Podsumowanie

Jak widać udostępnienie ekranu w Zoomie nie jest niczym skomplikowanym, warto jednak wiedzieć, że mamy również zaawansowane opcje udostępniania czy możliwość przekazania kilku otwartych okien jednocześnie, a także gdzie znajdują się przyciski do udostępniania. 😊

O podobnych i innych ciekawostkach dowiesz się więcej czytając nasze artykuły lub przychodząc na jedno z naszych szkoleń!

Zobacz również:

Szkolenia:


Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.