fbpx

Wybór elementu z listy – funkcja WYBIERZ

Funkcja WYBIERZ pozwala na wybieranie elementu z listy w excelu na podstawie jego liczby porządkowej. Wszystkie elementy listy muszą być zawarte w funkcji WYBIERZ – każdy element listy jest kolejnym argumentem funkcji. Składnia funkcji WYBIERZ:

WYBIERZ(nr_arg; wartość1; [wartość2];…)

gdzie:

  • nr_arg – to liczba całkowita określająca numer elementu listy, jaki ma zwrócić funkcja; argument musi być liczbą całkowita z przedziału określającego liczbę elementów listy – jeżeli argument będzie liczbą porządkowa spoza listy to funkcja zwraca błąd; w przypadku ułamka funkcja jest zaokrąglana w dół, do liczby całkowitej,
  • wartość1 – pierwsza pozycja listy, z której wybierane są wartości; każdy kolejny argument jest opcjonalny i oznacza kolejną pozycję na liście; argumentami mogą być konkretne wartości bądź polecenia w postaci formuł.

Trzeba pamiętać, że w przypadku gdy argumentem jest zakres komórek, wynikiem również będzie ten zakres a nie jego określony element; aby wybrać argument z określonego zakresu, należy każdą pozycję tej listy wprowadzić do funkcji jako oddzielny argument.

Chcesz zdobyć wiedzę z Excela? Sprawdź nasze kursy informatyczne, oferujemy w nich między innymi kurs Excel oraz Bootcamp Excel.

Zobacz również:

Szkolenia:

Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.