Bootcamp – Podstawy programowania w języku Java

Bootcamp – Podstawy programowania
w języku JAVA

START NAJBLIŻSZEJ GRUPY:

26-27 września 2020 r.

 

CZAS TRWANIA SZKOLENIA:

140H

(96h kodowania na kursie + 44h pracy w domu z naszymi materiałami)

 

CENA:

3390,00 PLN NETTO, 4 169,70 PLN BRUTTO

(możesz zapłacic w 3 ratach po 1130 zł netto
bez żadnych dodatkowych kosztów)

 

GRUPA:

MAX 8 OSÓB

ZAPEWNIAMY:

 • 10 tygodni pod okiem specjalistów
 • Nieograniczony dostęp do szkolenia Java online na www.chcesieuczyc.pl, gdzie możesz utrwalać zdobytą wiedzę
 • Konsultacje online z trenerem
 • Tworzenie projektu, z jakim spotkasz się w przyszłej pracy
 • Poczęstunek w cenie, w tym nieograniczona (!) ilość kawy
 • Samodzielne stanowisko komputerowe
  (nie musisz przychodzić z własnym laptopem)

Opis

Poznaj język Java! Zyskaj cenne i poszukiwane na rynku pracy umiejętności. Szacuje się, że do 2020 roku w UE będzie brakowało ok. 900 tys. specjalistów IT. Dzięki nowoczesnym metodom edukacji można stać się jednym z nich już w kilka tygodni. Nasz Bootcamp – Programowanie w języku Java to sposób zdobycia nowych kompetencji, alternatywny wobec drugiego kierunku studiów i studiów podyplomowych. Chociaż nauka trwa krócej, bywa tak samo efektywna. Na Bootcampie stawiamy na praktykę. Nauczysz się warsztatu programisty od praktyków - doświadczonych programistów Java, którzy na co dzień pracują w branży. Uwaga: kurs jest bardzo intensywny i będzie wymagać od Ciebie dużo pracy i zaangażowania - również w domu.

Dla kogo jest kurs?

Kurs jest przygotowany dla osób zupełnie początkujących, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem, a chcą zacząć karierę w branży IT na stanowisku Junior Java Developer (młodszy programista Java).
Większość absolwentów tego kursu to osoby bez wykształcenia technicznego. Wystarczy, że potrafisz posługiwać się komputerem - czyli kopiować pliki, tworzyć foldery, sprawnie pisać na klawiaturze - resztą zajmiemy się my! Z doświadczenia wiemy, że ten kurs był zaczątkiem (naprawdę znakomitej) kariery wielu naszych kursantów - kontynuowali oni naukę Javy w środowisku webowym na naszym kursie "Programista Java" lub poszli w kierunku Javy na Androidzie.

Kształcimy Specjalistów IT, których brakuje na rynku pracy

Zapotrzebowanie na programistów zwiększa się z każdym dniem. Obecnie w Polsce brakuje ponad 50 tysięcy programistów! Jak wynika z analizy portalu GoldenLine jednym z najpopularniejszych języków programowanie pozostaje język JAVA. Została ona przeprowadzona na podstawie ponad 9 tys. profili zawodowych osób o specjalizacji IT, które w lutym 2018 roku otrzymały wiadomość od rekrutera poprzez Wyszukiwarkę Kandydatów GoldenLine. Olbrzymie braki kadrowe są spowodowane coraz większym zapotrzebowanie na nowe technologie, aplikacje, profesjonalne strony WWW i programy usprawniające pracę przedsiębiorstw. Bez wątpienia zawód programisty to zajęcie przyszłościowe oraz dochodowe! Jeśli przyłożysz się do nauki to z pewnością będziesz pracować jako programista w branży która bardzo dba o swoich pracowników.

Zarobki programisty Java?

Zarobki w branży IT to temat, który elektryzuje specjalistów ds. wynagrodzeń. Według powszechnego przekonania rynek umożliwia informatykom stawianie wysokich żądań finansowych. Szczególną grupą w tej branży są programiści, których unikalne umiejętności są wysoko cenione na rynku.
W raporcie płacowym Sedlak & Sedlak dla branży IT 2017 znajdują się dane o wynagrodzeniach m.in. programistów posługujących się językami C/C++, PHP, Python, pracujących w technologii .NET czy w Java.
Najwyższe zarobki otrzymują starsi programiści (min. 3 lata doświadczenia) pracujący w technologii JAVA - połowa z nich zarabia w przedziale od 9 500 do 12 200 PLN. Młodszy programista JAVA (Junior Java Developer) może liczyć na zarobki rzędu 4 000 – 9 000 PLN.
*źródło: wynagrodzenia.pl

Nasi trenerzy to zawodowi programiści

Nasi trenerzy mają wieloletnie doświadczenie w szkoleniach, nauczaniu oraz tworzeniu oprogramowania. Są to praktycy – osoby na co dzień zajmujące się programowaniem. Ich doświadczenie i liczne przykłady z pracy zawodowej pozwalają w doskonały sposób dopasować program szkolenia i prowadzenie zajęć do aktualnych wymogów rynku pracy.
Wojtek – trener, który będzie prowadził Bootcamp – Programowanie w języku JAVA to wykładowca i informatyk w jednej osobie. Od wielu lat wykonuje projekty IT dla firm zewnętrznych, organizacji i instytucji publicznych. Posiada kilkanaście lat doświadczenia w pracy jako programista.

Jak przebiega Kurs?

jak przebiega kurs java

1 weekend (16h) - zajęcia

Zajęcia pod okiem doświadczonego trenera - praktyka, na co dzień zajmującego się pisaniem aplikacji w Javie. Podczas zajęć w każdej chwili możesz go zapytać i poprosić o pomoc. Na szkoleniu stawiamy na praktykę, minimum teorii. Już na pierwszych zajęciach zaczniesz kodować. Nasze szkolenia to w 90% warsztaty.

 

Przerwa

W tym czasie przyswajasz omówiony materiał. Masz możliwość powtórzenia materiału korzystając z szkolenia w wersji online dostępnego na naszej platformie www.chcesieuczyc.pl - bez dodatkowych opłat. Dodatkowo wykonujesz zdania domowe zlecone przez prowadzącego. W razie niejasności możesz bez opłat skorzystać z konsultacji online z trenerem. Na prace w domu poświęcasz co najmniej 10h.

jak-przebiega-kurs

2 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

3 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

4 weekend (16h) - zajęcia

Przerwa

jak-przebiega-kurs

5 weekend (16h) - zajęcia projektowe cz. 1

Przerwa

jak-przebiega-kurs

6 weekend (16h) - zajęcia projektowe cz. 2

Koniec kursu

Dlaczego Expose?

lat doświadczenia

szkoleń w ofercie

kursantów

godzin szkoleń

Czego Cię nauczymy?

Celem kursu jest teoretyczne jak i praktyczne poznanie zagadnień z programowaniem w języku Java. W czasie kursu zostaną przedstawione zagadnienia związane z programowaniem obiektowym z użyciem konstrukcji Javy poparte dużą ilością przykładów. Kurs omawia wszystkie słowa kluczowe języka oraz pokazuje ich zastosowanie. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą potrafili łączyć się z bazami danych, używać języka XML jak i pisać proste programy w architekturze klient-serwer. Omówione zostaną również zagadnienia związane z wielowątkowością. Dodatkowo zostaną przedstawione podstawy prowadzenia projektów informatycznych w oparciu o kilka wybranych metodyk. Będziesz gotowy do aplikowania na stanowisko Junior Java Developer!

czego-cie-nauczymy

Podstawy Javy

Naukę Javy zaczynamy od podstaw. W ekspresowym tempie poznamy najważniejsze zagadnienia a doświadczeni trenerzy zwrócą uwagę na kluczowe elementy w nauce programowania Java tak abyś nauczył się tego co naprawdę potrzebne.

Środowisko programistyczne (IDE)

Środowisko programistyczne (IDE)

Netbeans oraz Eclipse są jedynymi z najbardziej znanych środowisk programistycznych dla języka Java. Samo środowisko jest doskonałym przykładem na to jakie programy mogą być tworzone w tym języku. Dzięki wbudowanej obsłudze wtyczek istnieje możliwość poszerzenia jego funkcjonalności o nowe mechanizmy, takie jak sprawdzenie jakości kodu czy obsługę nowych frameworków. Na kursie poznasz praktyczne porady jak wykorzystać IDE do szybkiego oraz czytelnego pisania kodu.

Testowanie oprogramowania

Każdy kod zawiera w sobie błędy. Szacuje się, że na 1000 linii kody przypada około 33 błędy. Umiejętne wychwytywanie i eliminowanie słabych miejsc w programie przyczynia się do poprawy jego jakości oraz w przyszłości zapobiega występowaniu nieprzewidzianych awarii. Każdy programista powinien umieć przewidywać z dostatecznym wyprzedzeniem sytuacje, które mogą generować błędy. Dzięki praktycznej formie kursu, już od pierwszych chwil uczysz się zapobiegać ewentualnym błędom jakie mogą wystąpić podczas działania programu. Wreszcie na sam koniec kursu poznasz techniki testowania oprogramowania oraz generowania danych testowych.

Wielowątkowość

W dobie procesów wielordzeniowych znajomość obsługi zadań współbieżnych jest obowiązkowa. Java od samego początku wspiera wielozadaniowość. Dzięki kursowi nauczysz się wykorzystywać moc obliczeniową współczesnych komputerów. Nauczysz się również rozwiązywać problemy wynikające z równoległego przetwarzania danych.

Bazy danych

Ilość przetwarzanych danych wzrasta co dwa lata dwukrotnie. Wymusza to na programistach pisania wydajnych oraz niezawodnych rozwiązań. Poznaj techniki łączenia sie do baz danych, przetwarzania informacji oraz ich agregacji. Kurs przedstawia techniki prawidłowej współpracy z dostawcami informacji oraz unikania wąskich gardeł w programach. Java w doskonały sposób radzi sobie z komunikacją do baz danych różnych producentów, tj. Oracle, IBM DB2, MsSQL, MySQL, PostgresSQL i wiele. wiele innych.

Optymalizacja kodu

Poprawne działanie programu to czasem za mało. Tworzony kod powinien być czytelny, zrozumiały a przede wszystkim szybki. Kurs daje możliwość zapoznania się z technikami optymalizacji kodu aplikacji oraz wyszukiwanie tzw. "wąskich gardeł" programu. Dzięki temu programista wie, na której częsci programu powinien skupić swoje wysiłki w celu poprawienia np. szybkości działania programu. Dzięki dokładnemu profilowaniu istnieje możliwość określania jak program będzie się zachowywał podczas przetwarzania dużej ilości danych. Informacje takie często skutkują przebudowaniem kluczowych części programu z wykorzystanie bardziej odpowiednich algorytmów.

Program

Nauczysz się:

1. Wstęp do Javy
 • Dlaczego Java?
 • Opis platformy
 • Wyjaśnienie pojęć (JRE a JDK, J2SE a J2EE)
 • Kompilacja i uruchamianie, instalowanie przykładów i konfiguracja środowiska
 • Dokumentowanie a komentowanie kodu - Java - Docs
2. Środowisko programistyczne i narzędzia
 • JRE
 • JDK
 • Kompilacja i uruchomienie programu w czarnej konsoli
 • Eclipse / NetBeans / IntelliJ IDEA
 • Java REPL
3. Podstawy języka Java
 • Proste typy danych
 • Wyrażenie warunkowe
 • Pętle
 • Tablice
 • Pisanie i czytanie strumieni konsoli
4. Obiekty i klasy
 • Obiekty a klasy. Pojęcia związane z programowaniem obiektowym.
 • Korzystanie z istniejących klas
 • Tworzenie własnych klas
 • Pola i metody
 • Konstrukcja obiektów
 • Przeładowywanie
 • Domyślna inicjalizacja pól składowych
 • Konstruktory domyślne
 • Wywoływanie innego konstruktora
 • Bloki inicjalizacji
 • Techniki: metody fabryki, późna inicjalizacja
5. Dziedziczenie i polimorfizm
 • Klasa Object
 • Rozszerzanie klas
 • Hierarchia dziedziczenia, polimorfizm, zapobieganie dziedziczeniu, rzutowanie
 • Dziedziczenie a modyfikatory dostępu.
6. Interfejsy i klasy abstrakcyjne
 • Interfejsy
 • Klasy abstrakcyjne
 • Wyrażenia Lambda
 • Zastosowania
7. Zaawansowane elementy języka Java
 • Klasy wewnętrzne klasy proxy, klasy anonimowe i statyczne
 • Java Beans
 • Adnotacje
 • Typy wyliczeniowe
 • Garbage Collector – podstawy
8. Java I/O
 • Klasa File
 • Klasy strumienie i znakowe
 • RandomAccessFile
 • Standardowe wejście / wyjście
 • Serializacja (Interfejsy: serializable, externalizable)
9. Kolekcje
 • Interfejsy Collection, Set. List. Map
 • Generics
 • Posortowane klasy kolekcji.
 • Metody equals i hashCode
 • Interfejs Comparable
 • Tworzenie głębokich kopii, zastosowanie
 • Kolekcje a wywołania strumieniowe: filtrowanie, mapowanie, redukcja, operator odwołania przez nazwę
 • Kolekcje a dostęp współbieżny – podstawy
10. Wzorce projektowe
 • Singleton
 • Wzorzec metody fabrykującej
 • Wzorzec dekoratora
 • Obserwator (Listener)
 • Szablon (Template)
 • Fasada
11. Programowanie sieciowe z użyciem gniazd
 • Podstawy protokołów TCP, UDP
 • Klasy: DatagramPacket, DatagramSocket, InetAddress, Socket
 • Przesyłanie obiektów
 • Komunikacja w architekturze klient – serwer.
12. Reflection API
 • Klasa Class
 • Omówienie metod reflection API
 • Zastosowanie: Przykładowy prosty silnik szablonów
13. Tworzenie interfejsu użytkownika – Swing framework
 • Wprowadzenie do Swing
 • Przegląd komponentów
 • Zastosowanie wzorca MVC.
 • Swing a wątki
14. Obsługa zdarzeń
 • Akcje
 • Implementacja zdarzeń w Swing
15. Obsługa błędów – wyjątki
 • Obsługa wyjątków
 • Zgłaszanie i przechwytywanie wyjątków
 • Definiowanie własnych klas wyjątków
 • Klauzula finally
 • Initializacja zasobów zamykalnych
 • Podsumowanie
16. Praca z debuggerem
 • Wyjątki i błędy – hierarchia
 • Przechwytywanie wyjątków
 • Praca krokowa za pomocą debuggera.
 • Podsumowanie
17. jUnit framework
 • Idea programowania w oparciu o testy
 • JUnit framework z użyciem adnotacji
18. Przygotowywanie aplikacji do użytku
 • Pliki JAR
 • Wykonywalne pliki JAR
19. Wielowątkowość
 • Zrozumieć wątki
 • Thread a Runnable
 • Stany wątków
 • Anulowanie wątku
 • Kompozycja obiektów bezpiecznych wątkowo
 • Budowa aplikacji współbieżnej
 • Pule wątków
20. Obsługa baz danych
 • Co to jest JDBC?
 • Użycie odpowiedniej klasy sterownika
 • Nawiązanie połączenia
 • Wykonywanie zapytań
 • Praca z bazą danych
21. Java a XML
 • Co to jest XML?
 • Zapis i odczyt obiektowy (DOM)
 • Omówienie zewnętrznych bibliotek XML
 • Zastosowania
22. Logowanie działań aplikacji
 • Java Logging API
 • Log4j
 • Poziomy logowania
 • Odsłanianie poziomów logowania dla wybranch klas/pakietów
 • Formatowanie logów
 • Logowanie w inne miejsca niż na konsolę
23. Algorytmy
 • Sortowanie i tasowanie
 • Wyszukiwanie binarne
 • Drzewa i grafy
 • Algorytm Dijkstry
 • Java Regex
 • Regex i match-grupy
24. Pisanie wydajnych aplikacji
 • Praca z Profilerem
 • Wycieki zasobów i zakleszczenia wątków
25. Techniki
 • Maven2: pobranie zestawu bibliotek
 • Spring: SpringBoot
 • Inversion of Control (Dependency injection)
 • Klasy konfiguracyjne i interceptory
26. Podsumowanie
 • Test ogólny – sprawdzenie siebie
 • Omówienie wyników
 • Zaproponowanie kolejnych etapów szkoleń
27. Projekt
 • Omówienie początkowych założeń
 • Wybranie projektu
 • Implementacja
 • Rozwiązania

Gwarancja jakości

Jeśli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci jego koszty.

 

Napisz do nas

Pobierz zgłoszenie w: pdf | doc

 

Opinie

Szkolenie przeprowadzone bardzo profesjonalnie i fachowo w miłej atmosferze.

Edyta Cyran

szkolenie mi się podobało, trener profesjonalny, tłumaczy w w sposób dokładny i zrozumiały, zawsze w razie potrzeby służy pomocą.

Agnieszka Lalak

Bardzo ciekawe zajęcia. Dużo nowych wiadomości i cennych wskazówek.

Justyna Szeląg

Uważam, że szkolenie w przystępny i "szybki" sposób umożliwia poznanie nowej wiedzy, bardzo przydatnej w codziennej pracy.

Joanna Rytel-Szczęsna

Trener komunikatywny, profesjonalny, o dużej wiedzy, uprzejmy, cierpliwy. Nic nie zmieniać.

Ilona Janicka

Ocena wzorowa. Zero zastrzeżeń.

Marcel Starus

Szkolenie przydatne pod wieloma względami, uzupełnia wiedzę oraz wskazuje nowe rozwiązania.

Magdalena Mission

Oceniam bardzo pozytywnie, wielkie zaangażowanie w prowadzenie szkolenia, doskonała komunikatywność, obserwacja grupy i sprawdzanie przyswajania wiedzy przez poszczególne osoby

Krystyna Bielecka

Uważam, że trener sprawił, że szkolenie było przystępne i ciekawe.

Anonim

Szczególnie podobał mi się sposób prowadzenia szkolenia, sympatyczny prowadzący. Wszystko było OK!

Anonim

Uważam to szkolenie za bardzo przydatne, praca trenera była bardzo dobra.

Dominika Karst

Bardzo przystępny język dla słuchacza, łatwość zrozumienia.

Anonim

Szkolenie było bardzo przydatne, wszelkie zagadnienia które mnie interesowały zostały poruszone i rzetelnie wyjaśnione, nawet te ponadprogramowe.

Krzysztof Kozioł

Pozytywna atmosfera na szkoleniu, chęć przekazania jak najwięcej informacji.

Justyna Szymańska

Trener prezentował skróty, otwarty na pytania i udzielał odpowiedzi. Podobał mi się sposób prowadzenia oraz zawartość, poziom dostosowany do grupy.

Anonim