fbpx

Formuły i funkcje w Excel – wstęp

Główną zaletą Excela jest możliwość wykonywania operacji na danych znajdujących się w arkuszach. Możemy do tego wykorzystywać wbudowane w program narzędzia, które wykonują przypisane im zadania. Jednak nie zawsze znajdziemy narzędzie, które będzie miało możliwość wykonania czynności, którą chcielibyśmy przed nim postawić. Operacje na danych możemy wykonywać także przy pomocy formuł i funkcji, które są chyba najważniejszymi elementami Excela i rozszerzają znacznie funkcjonalność programu.

Co to jest formuła i funkcja w Excelu? Funkcja jest to polecenie wydawane programowi, o z góry określonej budowie, wykonujące przypisaną do niego czynność na podstawie podanych danych. Formuła natomiast będziemy nazywać, każdy ciąg znaków w komórce rozpoczynający się od znaku ‘=’, który będzie również wykonywał określona operację. Formuła może składać się ze stałych wartości, operatorów, ale również z funkcji, ponieważ bardzo często do wykonania konkretnego zadania stosuje się kombinację różnych funkcji lub/oraz wartości stałe.

Chcesz zdobyć wiedzę z Excela? Sprawdź nasze kursy informatyczne, oferujemy w nich między innymi kurs Excel oraz bootcamp Excel.

Zobacz również:

Szkolenia:

Gratulacje!
Wniosek został wysłany prawidłowo.
Dziękujemy za przesłanie zapytania. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.